Prasa

31 stycznia 2017 r.

W oświadczeniu przesłanym PAP we wtorek, datowanym na 30 stycznia, Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wyraził zaniepokojenie "kolejnymi dwoma incydentami", które zdaniem SDP "przekroczyły dopuszczalne standardy dziennikarskie i pod względem etycznym stanowiły nadużycie zasady wolności słowa"

SDP zaniepokojone materiałami TVP Info i "Super Expressu"31 stycznia 2017 r.

Władze Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wyraziły zaniepokojenie publikacją smsów dwojga posłów przez "Super Express" oraz prowokacją TVP Info ws. rzekomych zarzutów szpiegostwa dla Ryszarda Petru. To dwa incydenty, które przekroczyły dopuszczalne standardy dziennikarskie - oświadczyło SDP.

7 maja 2016 r.

Do historii przejdą już akcje zainicjowane tylko w celu podbudowania wizerunku i zaabsorbowania społeczeństwa, jak pomysł na kastrację pedofilów – zainspirowany ponoć tekstami w tabloidach, w których namiętnie zaczytywał się Tusk, czy wojna z dopalaczami

Zarządzanie wrzutą. Dziennikarstwo stadne połknie wszystko7 maja 2016 r.

Wrzutkami żyją głównie newsy. Szybkie newsy. Internetowe portale, radia. A wrzucają zarówno polityczni spin doktorzy, jak i szeregowi politycy. Oraz służby. Ich pobudki i cele bywają różne. Politykom najczęściej zależy na odwracaniu uwagi od niewygodnych tematów, kompromitowaniu przeciwników lub narzucaniu własnej narracji. Przykrywka, temat zastępczy – oskarżają się nawzajem politycy z prawa i lewa. I mają rację. Bo sami te wrzutki rozprowadzają.

10 kwietnia 2016 r.

Uppies tworzą najliczniejszą grupę spośród wyróżnionych przez autorów badania

"Polak na bieżąco". Jakim typem konsumenta informacji jesteś?10 kwietnia 2016 r.

Platforma upday sprawdziła, jakie oczekiwania, potrzeby i preferencje mają poszczególne typy konsumentów informacji prasowych w Polsce. Typy zostały zdefiniowane w raporcie pt. „Polak na bieżąco, czyli jak konsumujemy treści informacyjne”, który przedstawia nawyki czytelnicze Polaków.

22 stycznia 2016 r.

„Sueddeutsche Zeitung” zarzuca polskim władzom uprawnianie propagandy22 stycznia 2016 r.

Niemiecki dziennik „Sueddeutsche Zeitung” zarzuca polskim władzom uprawnianie propagandy. Według komentatora gazety polscy politycy przekonują w Strasburgu, Brukseli czy Warszawie, że w ich kraju nie jest łamane prawo, a Polska bezpodstawnie stała się celem ataków. Tymczasem - zdaniem autora tekstu - przypadki naruszeń są dobrze udokumentowane.

18 stycznia 2016 r.

Tajemnica dziennikarska a inwigilacja dziennikarzy

HFPC: Inwigilacja dziennikarzy osłabia pozycję prasy jako kontrolera działań publicznych18 stycznia 2016 r.

„Afera taśmowa” , która w 2014 roku ujrzała światło dzienne, doprowadziła do inwigilacji dziennikarzy odpowiedzialnych za śledztwo. Wobec siedmiu funkcjonariuszy, odpowiedzialnych za nielegalne podsłuchiwanie reporterów i ich rodzin, wszczęto postępowanie dyscyplinarne. Helsińska Fundacja Praw Człowieka uzasadnia, że inwigilacja dziennikarzy to ingerencja w prawo do tajemnicy dziennikarskiej.

30 grudnia 2015 r.

Kukiz'15 chce, aby ustawa medialna miała charakter tymczasowy30 grudnia 2015 r.

Kukiz'15 chce, by ustawa medialna obowiązywała do końca czerwca przyszłego roku. W tym celu ruch zgłosił poprawkę do projektu ustawy, który sprawi że przepisy będą miały charakter tymczasowy. Według formacji Pawła Kukiza po tym okresie można wdrożyć nowe przepisy, które gruntownie przebudują funkcjonowanie mediów publicznych.

Galerie