Prasa

2 kwietnia 2017 r.

6 godzin na autoryzację tekstu dla dziennika

Wiceminister kultury: Autoryzacja tylko na prośbę rozmówcy, limity czasowe dla dzienników i tygodników2 kwietnia 2017 r.

Chcemy wprowadzić fakultatywną autoryzację z limitem czasu dla rozmówcy na jej przeprowadzenie, tak by skończyć z sytuacjami, że ktoś blokuje dziennikarzom publikacje materiałów - mówił w rozmowie z PAP wiceminister kultury Paweł Lewandowski. "Prace nad nowelą dobiegają już końca. Zakończył się etap konsultacji i w ciągu 3-4 tygodni projekt noweli może pojawić się na Radzie Ministrów. Jego procedowanie powinno zająć niewiele czasu, gdyż jest to niekontrowersyjna propozycja, która powinna przejść przez parlament bez istotnych poprawek" - ocenił.

31 stycznia 2017 r.

W oświadczeniu przesłanym PAP we wtorek, datowanym na 30 stycznia, Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wyraził zaniepokojenie "kolejnymi dwoma incydentami", które zdaniem SDP "przekroczyły dopuszczalne standardy dziennikarskie i pod względem etycznym stanowiły nadużycie zasady wolności słowa"

SDP zaniepokojone materiałami TVP Info i "Super Expressu"31 stycznia 2017 r.

Władze Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wyraziły zaniepokojenie publikacją smsów dwojga posłów przez "Super Express" oraz prowokacją TVP Info ws. rzekomych zarzutów szpiegostwa dla Ryszarda Petru. To dwa incydenty, które przekroczyły dopuszczalne standardy dziennikarskie - oświadczyło SDP.

7 maja 2016 r.

Do historii przejdą już akcje zainicjowane tylko w celu podbudowania wizerunku i zaabsorbowania społeczeństwa, jak pomysł na kastrację pedofilów – zainspirowany ponoć tekstami w tabloidach, w których namiętnie zaczytywał się Tusk, czy wojna z dopalaczami

Zarządzanie wrzutą. Dziennikarstwo stadne połknie wszystko7 maja 2016 r.

Wrzutkami żyją głównie newsy. Szybkie newsy. Internetowe portale, radia. A wrzucają zarówno polityczni spin doktorzy, jak i szeregowi politycy. Oraz służby. Ich pobudki i cele bywają różne. Politykom najczęściej zależy na odwracaniu uwagi od niewygodnych tematów, kompromitowaniu przeciwników lub narzucaniu własnej narracji. Przykrywka, temat zastępczy – oskarżają się nawzajem politycy z prawa i lewa. I mają rację. Bo sami te wrzutki rozprowadzają.

10 kwietnia 2016 r.

Uppies tworzą najliczniejszą grupę spośród wyróżnionych przez autorów badania

"Polak na bieżąco". Jakim typem konsumenta informacji jesteś?10 kwietnia 2016 r.

Platforma upday sprawdziła, jakie oczekiwania, potrzeby i preferencje mają poszczególne typy konsumentów informacji prasowych w Polsce. Typy zostały zdefiniowane w raporcie pt. „Polak na bieżąco, czyli jak konsumujemy treści informacyjne”, który przedstawia nawyki czytelnicze Polaków.

22 stycznia 2016 r.

„Sueddeutsche Zeitung” zarzuca polskim władzom uprawnianie propagandy22 stycznia 2016 r.

Niemiecki dziennik „Sueddeutsche Zeitung” zarzuca polskim władzom uprawnianie propagandy. Według komentatora gazety polscy politycy przekonują w Strasburgu, Brukseli czy Warszawie, że w ich kraju nie jest łamane prawo, a Polska bezpodstawnie stała się celem ataków. Tymczasem - zdaniem autora tekstu - przypadki naruszeń są dobrze udokumentowane.

Galerie