Media elektroniczne

4 marca 2020 r.

Serwisy oferujące filmy i seriale w sieci miały dobre perspektywy i bez koronawirusa

Serwisy streamingowe zyskują na strachu przed koronawirusem4 marca 2020 r.

Netflix należał do nielicznych spółek, które pod koniec lutego oparły się tendencji spadkowej na giełdach. W ciągu tygodnia indeks S&P 500 dla 500 największych firm z nowojorskiej giełdy spadł w ostatnim tygodniu poprzedniego miesiąca – najgorszym od światowego kryzysu finansowego w 2008 r. – o 11,5 proc.

19 stycznia 2020 r.

Ludzie podają wybór Donalda Trumpa oraz referendum w sprawie brexitu jako przykłady, jak algorytmy zmieniły świat. To jednak ułuda.

Fake newsy. Jak bardzo są istotne i jaki wpływ mają na życie publiczne? [WYWIAD]19 stycznia 2020 r.

- Ludzie podają wybór Donalda Trumpa oraz referendum w sprawie brexitu jako przykłady, jak algorytmy zmieniły świat. To jednak ułuda. Proszę zwrócić uwagę na to, że jesteśmy już kilka lat po pierwszym referendum brexitowym, ludzie w Wielkiej Brytanii są dużo lepiej poinformowani niż cztery lata temu, a większość nadal optuje za wyjściem z UE. Donald Trump jest wciąż popularny, ma spore szanse na reelekcję - mówi Michał Kosiński, profesor na Uniwersytecie Stanforda.

21 listopada 2019 r.

Elżbieta Rutkowska

Rutkowska: Media za zamkniętymi drzwiami21 listopada 2019 r.

Kałasznikow na dziennikarzy, którym prezydent Czech Miloš Zeman dwa lata temu wymachiwał na konferencji prasowej, był wprawdzie atrapą, ale wciąż wisi na ścianie i co jakiś czas wypala w stronę mediów w tym czy innym kraju. Autorytaryści wszelkiej maści z trudem znoszą sceptycyzm patrzących im na ręce reporterów. Wydaje im się, że jak zrobią pif-paf i zatrzasną pismakom drzwi przed nosem, krytyka ucichnie.

11 listopada 2019 r.

Zagrożenie pracoholizmem w podobnym stopniu dotyka kobiety jak i mężczyzn

Uzależnienia Polaków: Zagraża nam pracoholizm oraz Twitter11 listopada 2019 r.

Blisko jedna dziesiąta Polaków to osoby, dla których uzależnienie od pracy stanowi rzeczywisty problem. Z kolei u dwóch trzecich pracujących występuje ryzyko wystąpienia pracoholizmu – wynika z najnowszych badań opublikowanych przez CBOS. Oznacza to, że zagrożenie uzależnieniem od pracy dotyczy obecnie w Polsce ponad 2,5 mln osób.

Galerie