Abonament RTV w krajach europejskich

Chociaż polscy telewidzowie od lat przeklinają obowiązek odprowadzania opłaty abonamentowej za radio i telewizję, to nie są w tym osamotnieni. Podobne opłaty są znane na całym świecie.

Luksemburg

żródło: ShutterStock

Przeciwnicy abonamentu swoją mekkę odnajdą w Luksemburgu. Tam abonament RTV jest sprawą całkowicie obcą. Nie znaczy to ejdnak, że nie istnieje tam żadna stacja narodowa. Obok wielu prywatnych telewizji nadających w trzech językach istnieje RTL Télé Lëtzebuerg uznawana za stację narodową i misyjną, znaną z krzewienia języka luksemburskeigo. Wbrew pozorom jest to jednak nadawca całkowicie prywatny.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • ja(2015-01-27 13:33) Zgłoś naruszenie 30

  A niech zakodują te stacje misyjne. Kto chce oglądać niech płaci. Wtedy się okaże kto chce oglądać misyjny program "celebryci lansują się na lodzie"

  Odpowiedz
 • Janosik(2015-01-27 17:43) Zgłoś naruszenie 10

  Powinni zlikwidować kanału pseudo medialnych tv1,Tv2 bo ich tak prawie nikt nie ogladą i nie bezie problemu ze złodziejskim abonamentem!!!

  Odpowiedz
 • Autor(2017-03-09 18:48) Zgłoś naruszenie 11

  Zakodować jedynke i dwójke a nie wprowadzac jakies oplaty za posiadanie odbiornika

  Odpowiedz
 • Tedeusz B.(2015-01-27 11:27) Zgłoś naruszenie 00

  Zapomieliście dodać, że w UK płaci się abonament jeżeli się ogląda telewizję, jeżeli telewizor służy tylko np. do DVD lub grania to się nie płaci (wiem, bo miałem kontrolę jak mieszkałem w UK i stwierdzenie pookontolne było tylko takie, że jak tylko podłączę telewizor do kablówki to mam od razu płacić abonament to innaczej kara - chyba 1000 funtów)

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!