« Powrót do artykułu

Jak rozwiązać umowę z telewizją kablową?

Chciałem się rozstać z telewizją kablową. Okazją do tego była zmiana oferty, liczyłem więc że nastąpi to bez żadnych kosztów. Wysłałem zawiadomienie, że wypowiadam umowę. Jakież było moje zdziwienie, kiedy w kolejnym miesiącu dostałem rachunek z naliczonym abonamentem za wszystkie kolejne miesiące trwania umowy, którą przecież wypowiedziałem – żali się pan Jan.

Krzysztof Lehmann, fot. materialy prasowe

autor: materialy prasoweżródło: Materiały Prasowe

Krzysztof Lehmann starszy specjalista, delegatura UOKiK w Bydgoszczy

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • Kuba(2014-03-14 15:51) Zgłoś naruszenie 40

  Ja znalazłem na Nich wszystkich sposób . Na telefony,na satelity ,na Internet itp.
  Po prostu w 5 minut po podpisaniu umowy składem wypowiedzenie z terminem który nie przeminie a którego przeminiecie zapewnia Im kolejne przedłużenie umowy na kolejny okres.
  Piszczą ,skaczą ale cóż mogą zrobić ?. Wypowiedzenie wg KC składa się najpóźniej a nie najwcześniej -jeżeli rozumiecie o co mi chodzi. Wydzwaniają ,namawiaja ,pytają się dlaczego zlozyłem tak wcześnie ,dlaczego nie zapomnialem a Ja Im na to: abyscie nie wykorzystali mojego zapominalstwa.

  Odpowiedz
 • rylec(2014-03-15 11:51) Zgłoś naruszenie 00

  Panie Janie niech pan wstanie i użyje inne sformowanie, nie wypowiadanie umowy, tylko nie przyjęcie nowej oferty lub regulaminu, i Jasiu odetną cie z kabla !!!

  Odpowiedz
 • ewa koby(2014-03-15 19:22) Zgłoś naruszenie 00

  kup sobie przetwarzcz na internet tv ps nidy z i phona na tv

  Odpowiedz
 • Gość(2020-02-06 07:50) Zgłoś naruszenie 00

  W umowie abonamentowej podpisywanej z operatorem jest informacja, o możliwości wypowiedzenia umowy miesiąc przed wygaśnięciem umowy. Jeżeli taka informacja nie wpłynie ,operator automatycznie przedłuża umowę na czas nie określony. Zapewne o tym wiemy, jednak zastanawia mnie jak radzą sobie starsze osoby.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!