Polskie serwisy VOD. Czy mamy swojego Netfliksa?

Co piąty polski internauta korzysta z treści VOD na co dzień, a 40 proc. użytkowników ogląda wideo w internecie trzy razy w tygodniu – wynika z danych GfK Polonia. Sprzyja to rozwojowi polskiego rynku VOD, a kolejne serwisy wyrastają "jak grzyby po deszczu”. Jak wypadają one na tle Netfliksa, który od lat wyznacza standardy dla światowego rynku VOD?

VOD.pl

żródło: Inne

VOD.pl

VOD.pl, to jeden z największych i najstarszych serwisów oferujących dostęp do seriali i filmów "na życzenie". Podobnie, jak w przypadku ipli, mamy tu do czynienia z strefą darmową, jak i ofertą premium. W tej pierwszej znajdują się przede wszystkim polskie seriale, ale nie zabrakło tu również miejsca choćby dla niezwykle popularnego "Spartakusa". W przypadku oferty premium, cena za wypożyczenie filmu lub serialu waha się od 4,90 zł do 9,90 zł.

Możemy również skorzystać z kilku pakietów premium (AXN Now czy FILMBOX LIVE EXTRA). Niestety - podobnie jak w przypadku większości polskich serwisów - na VOD.pl nie uświadczymy rozdzielczości HD z prawdziwego zdarzenia. Jeśli twórcy serwisu chcieliby z niego uczynić "polskiego Netfliksa", to oprócz poszerzenia oferty, musieliby więc popracować nad jakością dźwięku i obrazu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!