« Powrót do artykułu

Przyszłość Europy to nowe średniowiecze. UE może się rozpaść, gdy nie będzie społecznej jedności [WYWIAD]

Rzym upadł, gdy nie miał już zasobów na dalszą ekspansję, bo wszystkie pochłaniało zarządzanie złożonym systemem politycznym.

Unia Europejska, zdjęcie ilustracyjne.

żródło: ShutterStock

Brytyjskie elity zawiodły, jeśli chodzi o zakomunikowanie obywatelom, czym naprawdę jest UE. A Unia mówi: w zamian za to, że oddajecie część swojej decyzyjności, my wam dajemy wspólną tożsamość regionalną i przynależność do naszej potęgi - mówi Grzegorz Lewicki ekspert ds. prognostyki, politolog, autor bloga Global Future Studies.

statystyki

Komentarze (3)

 • Bert(2020-07-25 21:55) Zgłoś naruszenie 90

  pewien mądry człowiek powiadał, "nie wierzcie temu, kto mówi tak zawile, że nie nożna go zrozumieć"

  Odpowiedz
 • Dokładny(2020-07-26 10:59) Zgłoś naruszenie 40

  Historia nie jest mocna strona autora. To w średniowieczu nastąpiło scalanie księstw w jednolite organizmy państwowe. Teza o rozpadzie na wzór średniowiecza jest fałszywa. Poza tym, łacina była uniwersalnym językiem wszystkich wykształconych europejczyków części łacińskiej co niezwykle scalało i integrowało europejczyków. Swobodny przepływ myśli był na porządku dziennym, od Portugalii po krańce wschodnie. Unia Europejska jest tworem sztucznym bez wspólnych wartości. Jest wyłącznie tworem ekonomicznym do którego dorabia się ideologie wartości. Służy wyłącznie ekspansji gospodarki niemieckiej, francuska odpada.

  Odpowiedz
 • Czarny inaczej(2020-07-26 20:08) Zgłoś naruszenie 21

  Rzym upadł bo cesarze zaczęli masowo przyjmowac w szeregi obywateli Rzymu barbarzyńców. I to ci barbarzyńcy rozsadzili Rzym od środka. Czy nadal uważacie, ze należy jeździc do Afryki, wozić zupki i szczepionki po to żeby te śliczne czarne, przepraszam, białe inaczej dzieciątka, po dożyciu wieku ok 20 lat wsiadały na tratwy i płynęły do Europy wołajac - dawajcie białsy kolonizatorzy socjal ! Ilu Ukraińców pracuje w na budowach i w Biedronkach ? A ilu białych inaczej ? Zero ? No słucham. Zero.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!