Wakacje 2020: Mało znana i zaciszna Warmia. Co warto zobaczyć?

Od Fromborka po Olsztyn i Reszel, pomiędzy Zalewem Wiślanym a granicą Mazur, rozciąga się trójkątnie zaciszna Warmia. Choć nie tak popularna jak sąsiednie Pojezierze Mazurskie, to decydowanie warta odkrycia. Wspaniała przyroda, urokliwe wsie i miasteczka oraz moc zabytków.

Frombork

żródło: ShutterStock

Frombork

Frombork to miasto portowe położone nad Zalewem Wiślanym znane m.in. jako miejsce spoczynku słynnego astronoma Mikołaja Kopernika (grób znajduje się w bazylice archikatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzeja). Sama zabudowa zespołu katedralnego i najbliższych okolic to doskonałe miejsce na turystyczny spacer. W dawnym pałacu biskupim urządzono Muzeum Mikołaja Kopernika (ul. Katedralna 8), w którym zobaczyć można wystawę o życiu Kopernika, jego pracach, a także o samej astronomii. Pobliska dzwonnica jest znakomitym punktem widokowym do podziwiania okolic.

Po zwiedzeniu wzgórza katedralnego i zabudowy centrum miasta nie pozostaje nicinnego

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (6)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!