We wtorek 23 grudnia br. ukaże się świąteczne wydanie „Dziennika Gazety Prawnej”. Tegoroczne hasło przewodnie magazynu brzmi: Cywilizacyjne rozdroża.

- Świat jest wciąż na cywilizacyjnych rozdrożach. Bo akurat teraz historia, która kołem się toczy, wchodzi w kolejny obrót. O tym, jak się to przekłada na naszą codzienną rzeczywistość, piszemy w specjalnym wydaniu świątecznym Dziennika Gazety Prawnej – mówi Jadwiga Sztabińska redaktor naczelna DGP.

W świątecznym numerze m.in.: Dlaczego przestaliśmy dociekać i mieć wątpliwości, a w zamian za to, łatwo przyjmujemy gotowe odpowiedzi z internetu? Dlaczego wydaje nam się, że autorytety przestały być potrzebne i jakie są tego konsekwencje? I czy rozwój cywilizacji zawdzięczamy temu, że się nudzimy?

Mira Suchodolska pisze o Warszawie, która koniecznie chce być pępkiem świata, Dorota Kalinowska przedstawia wizerunek współczesnej niani - agenta do zadań specjalnych a Sylwia Czubkowska opisuje mniej popularną, bo biedną, twarz Ameryki.

Nie mogło zabraknąć też tekstu Rafała Wosia, któremu udało się porozmawiać z Yoramem Baumanem, jedynym na świecie zawodowym komikiem z doktoratem z ekonomii.

Magazyn świąteczny liczyć będzie 112 stron białych i 48 stron Gazety Prawnej. Cena wydania wyniesie 5,90 zł.
Kolejne regularne wydanie DGP ukaże się w poniedziałek 29 grudnia.

Sprzedaż wydania wspierać będzie kampania promocyjna w stacjach radiowych: Drapacz Chmur, Muzo FM, Trójka Polskie Radio, RMF na MAXXXA, Trójka Premium, Radio ZET, Barometr.

Współpraca redakcyjna: Radio ZET, Polskie Radio RDC.