Przy dwóch stacjach starających się o koncesję na cyfrowy program religijno-społeczny, TV Trwam ma 50 procent szans - ocenia Jan Dworak.

Szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji podkreślił w radiowej Trójce, że TV Trwam musi spełnić warunki konkursu na miejsce w multipleksie. Jan Dworak zapewnił, że proces przyznawania koncesji na telewizję cyfrową zakończy się w ciągu najbliższych tygodni - w czerwcu lub na przełomie czerwca i lipca.

Wczoraj na Placu Zamkowym w Warszawie kilka tysięcy osób uczestniczyło w manifestacji poparcia dla Telewizji Trwam i w obronie wartości chrześcijańskich w życiu publicznym. Fundacja Lux Veritatis, właściciel Telewizji Trwam, była jednym z kilkunastu nadawców ubiegających się o cztery wolne miejsca na pierwszym multipleksie cyfrowym.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji dwa lata temu odrzuciła jej wniosek argumentując, że sytuacja finansowa fundacji nie jest stabilna. Lux Veritatis odpowiada, że przedstawiła wyjaśnienia w tej sprawie i powinny one rozwiać wątpliwości.