Apple

Apple Inc. (wcześniej Apple Computer Inc.) – amerykańska korporacja zajmująca się projektowaniem i produkcją elektroniki użytkowej, oprogramowania i komputerów osobistych z siedzibą w Cupertino w Kalifornii.


 • Nowe technologie miały nam dać raj na ziemi, a zafundowały nam Wielkiego Brata

  Nowe technologie miały nam dać raj na ziemi, a zafundowały nam Wielkiego Brata

  Książkę Jakuba Szamałka otwiera znamienna deklaracja: „To nie jest powieść science fiction”. – Czytelnik nieobeznany z tą problematyką mógłby dojść do wniosku, że to jest jakieś wróżenie z fusów, moje fantazje i rozważania na temat tego, co się wydaje jedynie teoretycznie możliwe – tłumaczy Szamałek. – Tymczasem sprawy się mają inaczej: to, o czym piszę w książce, już się wydarzyło. I to niekoniecznie w laboratoriach, ale w codziennym życiu. Mało tego: niektórych kwestii świadomie nie umieściłem w powieści, uznając, że odbiorca po prostu mi nie uwierzy. To dziwne: unikać pisania o rzeczywistości, by nie zostać wziętym za odjechanego futurystę. Zależało mi jednak na tym, by „Cokolwiek wybierzesz” miało walor historii realistycznej, dziejącej się tu i teraz, a nie mrocznej ekstrapolacji w rodzaju serialu „Czarne lustro”. By nie wyglądało na to, że zmyślam.

  czytaj więcej

 • Miedź w Londynie tanieje wraz z innymi metalami. Są obawy o globalną gospodarkę

  Miedź w Londynie tanieje wraz z innymi metalami. Są obawy o globalną gospodarkę

  Miedź na giełdzie metali w Londynie tanieje wraz z innymi metalami bazowymi z powodu obaw o skutki wojny handlowej USA-Chiny dla globalnej gospodarki. Miedź w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniana poniżej 6 tys. USD za tonę - podają maklerzy.

  czytaj więcej

 • Rosyjski państwowy regulator Roskomnadzor kontroluje Apple

  Rosyjski państwowy regulator Roskomnadzor kontroluje Apple

  Rosyjski państwowy regulator mediów i internetu Roskomnadzor zaczyna od piątku kontrolę Apple, by sprawdzić, czy firma przestrzega wymogu lokalizacji danych użytkowników na terenie Rosji. Wcześniej regulator wyraził pretensje pod adresem Twittera i Facebooka.

  czytaj więcej

 • Gospodarka w skrócie

  Gospodarka w skrócie

  Każdy ma pracę. Liczba bezrobotnych w Polsce spadła w grudniu poniżej 600 tys. – wynika z danych Eurostatu, unijnego biura statystycznego. Stopa bezrobocia liczona według unijnej metodologii utrzymała się na poziomie 3,5 proc. Lepszy wynik od nas notowały w końcówce minionego roku jedynie Czechy (2,1 proc.) i Niemcy (3,3 proc.). Niskie bezrobocie może jednak oznaczać napięcia na rynku pracy. „W IV kw. 2018 r. wzrosły odsetki przedsiębiorstw sygnalizujących nasiloną presję płacową i problem braku pracowników” – podał Narodowy Bank Polski w raporcie z badania koniunktury w firmach. Żądania płacowe łagodził dotąd napływ pracowników z zagranicy. Z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wynika jednak, że w IV kw. 2018 r. zatrzymał się wzrostowy trend, jeśli chodzi o liczbę Ukraińców ubezpieczonych w ZUS.

  czytaj więcej

 • Wojna Handlowa: Słabe wyniki gigantów to wina Chińczyków?

  Wojna Handlowa: Słabe wyniki gigantów to wina Chińczyków?

  Amerykańskie spółki wyraźnie tracą na wojnie handlowej Waszyngtonu z Pekinem. Co kilka dni któraś z nich obniża prognozy albo pokazuje zyski znacząco poniżej wcześniejszych zapowiedzi. Oficjalne tłumaczenie zawsze brzmi tak samo: odpowiada za to coraz trudniejsza sytuacja na rynku w Państwie Środka.

  czytaj więcej

 • Netflixowi stopniowo przybywa konkurentów

  Netflixowi stopniowo przybywa konkurentów

  Kolejne koncerny medialne i technologiczne zapowiadają stworzenie internetowych serwisów z filmami i serialami. Konkurencję dla amerykańskiego giganta stworzą m.in. Disney i Apple.

  czytaj więcej

 • Moda mogąca zwiastować spadki

  Moda mogąca zwiastować spadki

  Inwestycje na rynkach wschodzących stały się popularne wśród inwestorów. To znak możliwej korekty.

  czytaj więcej

 • Woś: GAFA, czyli wnuczęta Stalina

  Woś: GAFA, czyli wnuczęta Stalina

  Jak nazwać system, w którym żyjemy? Najpewniej kapitalizmem. Dominuje w nim własność prywatna, kapitał hula bez większych ograniczeń po najdalszych zakamarkach globu, a praca ludzka stała się towarem. Ale podskórnie czujemy, że nie jest to ten kapitalizm, którym przed laty tak bardzo zachwycali się jego piewcy.

  czytaj więcej

 • "Gruszka to nie jabłko". Spółka z azjatyckiego Makau "ugryzła" Apple

  "Gruszka to nie jabłko". Spółka z azjatyckiego Makau "ugryzła" Apple

  Amerykańska spółka Apple Inc. należy do podmiotów szczególnie wyczulonych na ochronę swoich renomowanych znaków towarowych. Jednakże na gruncie wyroku Sądu z dnia 31 stycznia 2019 roku w sprawie T-215/17 pokazane zostało, że ochrona znaków towarowych amerykańskiego giganta z branży IT nie jest nieograniczona, wskazując na pewne jej granice.

  czytaj więcej

 • Wiceszefowa brytyjskiego MSW: Chcemy, by Polacy zostali u nas po brexicie

  Wiceszefowa brytyjskiego MSW: Chcemy, by Polacy zostali u nas po brexicie

  Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes zaapelowała w wywiadzie dla PAP do Polaków mieszkających w W. Brytanii, aby pozostali w kraju po wyjściu z Unii Europejskiej. Zapewniła, że rejestracja pobytu będzie "tak prosta, jak to tylko możliwe".

  czytaj więcej

 • Rosnący eksport i odważne inwestycje? Nie dla wszystkich to wyznacznik sukcesu

  Rosnący eksport i odważne inwestycje? Nie dla wszystkich to wyznacznik sukcesu

  Choć szczycimy się rosnącym eksportem i coraz odważniejszymi inwestycjami na świecie, to nie dla wszystkich jest to synonimem sukcesu.

  czytaj więcej

 • Potentaci w natarciu. GAFA nadciąga w zabukowane dla banków rejony

  Potentaci w natarciu. GAFA nadciąga w zabukowane dla banków rejony

  Większość przedstawicieli sektora bankowego jest przekonana, że giganci technologiczni już wkrótce zechcą wejść przez drzwi, które uchyliła im UE.

  czytaj więcej

 • Miliard mniejsze wpływy, czyli wirtualne zyski z cyfrowego podatku

  Miliard mniejsze wpływy, czyli wirtualne zyski z cyfrowego podatku

  W resorcie finansów nikt nie wierzy w ogromne dochody z opodatkowania technologicznych gigantów. Ani w to, że daninę da się szybko wprowadzić.

  czytaj więcej

 • Szef domu maklerskiego: Spekulacja nie jest zła [WYWIAD]

  Szef domu maklerskiego: Spekulacja nie jest zła [WYWIAD]

  Ludzie inwestują w rynki, które znają. Stąd rynek rodzimy zawsze będzie atrakcyjniejszy. Więc to nie jest tak, że dostęp do giełd amerykańskich osłabia GPW – choć na tej samej platformie można kupić zarówno akcje KGHM, jak i Apple’a. - mówi w wywiadzie dla DGP Omar Arnaout szef domu maklerskiego X-Trade Brokers specjalizującego się w rynku walutowym.

  czytaj więcej

 • Podatek cyfrowy: Jeżeli nie będzie konsensusu, państwa UE będą decydować same

  Podatek cyfrowy: Jeżeli nie będzie konsensusu, państwa UE będą decydować same

  Jeśli chodzi o wprowadzenie podatku cyfrowego, chcemy to zrobić razem z wszystkimi państwami UE, ale jeżeli nie będzie konsensusu, to państwa członkowskie będą musiały podejmować te decyzje samodzielnie - podkreślił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

  czytaj więcej

 • Woś: Precz z produktywnością. Chcemy postępu, ale innego niż ten co dziś

  Woś: Precz z produktywnością. Chcemy postępu, ale innego niż ten co dziś

  Spór o postęp bywa często odmalowywany jako starcie tych, którzy przyszłość witają z otwartymi ramionami, z tymi, którzy jutra panicznie się boją. Mam jednak wrażenie, że w prawdziwym życiu ten spór wygląda zupełnie inaczej.

  czytaj więcej

 • UOKiK: Facebook będzie czytelniej poinformował o swoich usługach

  UOKiK: Facebook będzie czytelniej poinformował o swoich usługach

  Facebook będzie czytelniej informował m.in. o zasadach, na jakich wykorzystuje dane użytkowników - poinformował we wtorek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Facebook musi wprowadzić zmiany do końca czerwca 2019 r.

  czytaj więcej

 • Wyłączyć Ubera? Pomysł budzi wątpliwości nawet w rządzie

  Wyłączyć Ubera? Pomysł budzi wątpliwości nawet w rządzie

  Protestujący taksówkarze postulują „czasowe wyłączenie” aplikacji do zamawiania przejazdów. Rząd co prawda poruszył tę kwestię, ale prawdopodobnie nie zdecyduje się na tak kontrowersyjny krok.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne