Najczęściej odwiedzane miasta w Hiszpanii

Hiszpania co roku przyciąga miliony turystów z całego świata. Zobacz galerię, 10 najchętniej odwiedzanych hiszpańskim miast.

  • Barcelona – to hiszpańskie miasto, jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast na całym świecie. Położona nad Morzem Śródziemnym Barcelona, to idealne miejsce to spędzenia urlopu. Rano relaks na plaży, a popołudniem zwiedzanie zabytków, których w Barcelonie nie sposób nawet wszystkich wymienić. Do najważniejszych należą: Sagrada Familia, Park Güell, La Rambla, Port Vell, Bari Gotic oraz kamienice wybudowane w niepowtarzalnym stylu Gaudiego.
  • Madryt – hiszpańska stolica, do której podróżują turyści z całego świata. Madryt ma bardzo dużo do zaoferowania – m.in. Muzeum Prado, zaliczane do najważniejszych na świecie; Muzeum Thyssen-Bornemisza; liczne zabytki: Plaza Mayor, Palacio Real, katedra La Almudena, El Rastro oraz wiele innych.
  • Sewilla – stolica i główne miasto Andaluzji. Czwarte największe miasto w Hiszpanii. Sewilla uchodzi za stolicę popularnego tańca „flamenco”.
  • Granada - miasto w płd. Hiszpanii, w dolinie rzeki Genil. Ośrodek handlowy, przemysłowy i kulturalny. Grenada, to jedna z najważniejszych miejscowości turystycznych w Hiszpanii, słynna z pięknego położenia, licznych zabytków i niezapomnianych krajobrazów.
  • Walencja - miasto w Hiszpanii, stolica prowincji i wspólnoty autonomicznej o tej samej nazwie. Jest trzecim pod względem liczby ludności miastem Hiszpanii. Jest to ważny ośrodek przemysłowy, finansowy i kulturalno-naukowy.
  • Benidorm – popularna miejscowość turystyczna położona na Costa Brava. Nastawione na turystykę masową miasto, posiada 3 plaże oraz 3 parki rozrywki.
  • Salamanka – położona w zachodniej Hiszpanii Salamanka jest ważnym ośrodkiem przemysłu, nauki i turystyki. Do głównych atrakcji turystycznych Salamanki trzeba zaliczyć: Plaza Mayor, Uniwersytet, Starą Katedrę, Klasztor Dominikanów oraz Dom Muszli. Salamanka nazywana jest „hiszpańskim złotym miastem”.
  • Santiago de Compostela - Od średniowiecza znany ośrodek kultu i cel pielgrzymek. Miasto położone jest w północno- zachodniej Hiszpanii.
  • Marbella – andaluzyjskie miasto, położone na południu Hiszpanii, jest popularnym miejscem wypoczynku letniego setek tysięcy turystów.
  • Palma de Mallorca – stolica Balearów, hiszpańskich wysp, położonych na morzu Śródziemnym. Jednocześnie jest to jeden z największych ośrodków turystycznych na świecie. Palma de Mallorca znana jest ze swoich licznych atrakcji turystycznych, jak i z bardzo dobrze rozwiniętego życia nocnego i olbrzymiej ilości klubów, barów, restauracji i dyskotek.
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!