Wakacje 2020: Miejsca w Bułgarii, które warto zobaczyć

Znakomite plaże i nadczarnomorskie kurorty, w tym Złote Piaski i Słoneczny Brzeg, monastyr Rilski czy stołeczna Sofia to miejsca, które warto wziąć pod uwagę planując wakacyjny wypoczynek w gościnnej Bułgarii.

 • <strong>Złote Piaski</strong>
<br></br>
Złote Piaski to najpopularniejszy bułgarski kurort ze znakomitą, ponad 3-kilometroą plażą i bardzo dużą bazą hotelową. Złatni Piasyci znajdują się w niedalekiej odległości od Warny. Unikalny krajobraz oraz fauna i flora tego miejsca są pod ochroną w ramach parku przyrodniczego. Nieopodal kurortu znajduje się także średniowieczny monastyr skalny - Aładża.
<br></br>
 • <strong>Warna</strong>
<br></br>
Po Sofii i Płowdiwie to trzecie największe miasto Bułgarii. W samym mieście i jego okolicach znaleźć można wiele miejsc do plażowania i nadmorskiego wypoczynku. Zaledwie kilkanaście kilometrów na północ leżą słynne Złote Piaski. Spacerując po mieście podziwiać można m.in. pozostałości budowli z okresu starożytnego Rzymu, ślady budowli z czasów bizantyjskich, a także zabytki architektury tureckiej. Jest tu także kilka okazałych cerkwi oraz estetycznie utrzymane kamienice i wille. 
<br></br>
Miłośnicy historii zapewne znajdą czas na zobaczenie pomnika-mauzoleum Władysława III Warneńczyka.
<br></br>
 • <strong>Monastyr Rilski</strong>
<br></br>
Monastyr Rilski położony jest 120 km na południe od Sofii. To narodowy symbol oporu przed turecką ekspansją. Klasztorny kompleks wzbudza u turystów zachwyt z powodu swojej architektury oraz okolicznego krajobrazu. Monastyr jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 
<br></br>
 • <strong>Płowdiw</strong>
<br></br>
Płowdiw to drugie po Sofii największe miasto Bułgarii, położone w głębi kraju. Można tu zobaczyć unikalna zabudowę, w tym ruiny z czasów starożytnych oraz wiele zabytków architektury sakralnej, w tym m.in. cerkiew Świętych Konstantyna i Heleny, cerkiew św. Mariny oraz cerkiew św. Dymitra.<br></br>
 • <strong>Region Burgas</strong>
<br></br>
Samo miasto Burgas znane jest m.in. z portu lotniczego, które obsługuje także loty z Polski. W mieście i jego okolicach turyści mają do wyboru wiele plaż oraz rozległe tereny zielone (parki i lasy). 
<br></br>
 • <strong>Słoneczny Brzeg</strong>
<br></br>
W sezonie wakacyjnym kurort tętni życiem za dnia i w nocy. Słoneczny Brzeg stał się już numerem 1 wśród bułgarskich miejsc, które są najchętniej odwiedzane przez turystów. Rozległe plaże, setki hoteli, restauracji, parki rozrywki, kluby i wiele innych miejsc zapewniają gościom wszystko, co potrzebne podczas urlopowego relaksu. Słoneczny Brzeg leży niedaleko od miasta i lotniska Burgas.
<br></br>
 • <strong>Sofia</strong>
<br></br>
Sofia to stolica i największe miasto Bułgarii. Doskonałe miejsce, by skosztować specjałów bułgarskiej kuchni i pospacerować ulicami starej części miasta. Zwiedzić warto tu m.in. ponad 100-letnią Centralną Łaźnię Mineralną (tsentralna mineralna banya), meczet Bania Baszi Dżamija, Cerkiew Bojańską oraz Sobór św. Aleksandra Newskiego, który jest najważniejszym zabytkiem architektury sakralnej w mieście.
<br></br>
statystyki

Komentarze (19)

 • Turysta(2020-07-13 05:59) Zgłoś naruszenie 271

  Polecam wczasy w Sozopolu, miasto położone blisko granicy z Turcją. Greckie klimaty!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • edu pl(2020-07-15 19:19) Zgłoś naruszenie 221

  Primorsko jest the best.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Lila(2020-07-14 12:41) Zgłoś naruszenie 144

  Svety Wlas najładniejszy

  Odpowiedz
 • Wandal(2020-07-16 08:14) Zgłoś naruszenie 124

  Słoneczny Brzeg - Super

  Odpowiedz
 • Radi(2020-07-13 20:27) Zgłoś naruszenie 122

  W tych pandemicznych czasach..tylko AHTOPOL.Jeszcze bliżej Turcji.

  Odpowiedz
 • Gość(2020-07-13 23:12) Zgłoś naruszenie 101

  Polecam obzor beach resort wspaniały kompleks położony tuż nad samym morzem w którym jest aż 7 basenów spa sklep siłowania golf place zabaw i regularni animatorzy i co najważniejsze w tym roku nie ma tłumów więc można spokojnie odpocząć

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Czytelnik(2020-07-24 09:18) Zgłoś naruszenie 71

  Bo nie bylas w Portugalii. Hiszpanie to troche naciagacze....

  Odpowiedz
 • ADW (2020-07-20 21:52) Zgłoś naruszenie 60

  Dawno temu w latach 80 byłam w Varnie - piękne wspomnienia. mimo z bieda i brak wszystkiego z chlebem i mlekiem na czele, ale za to owoce przepyszne. Rok temu byliśmy w Złotych Piaskach - to już inny kraj, wakacje świetne, podejrzewam , że wrócimy, jak cóa trochę podrośnie, żeby pozwiedzała

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Magdalena (2020-07-14 15:27) Zgłoś naruszenie 50

  Polecam Sinemorec, piękne plaże, klify, hotel Bella Vista

  Odpowiedz
 • Zuzanna(2020-07-22 10:47) Zgłoś naruszenie 57

  Byłam w Grecji, Turcji, Hiszpanii , Włoszech to teraz czas na Bułgarię. Słyszałam, że jest tam sporo atrakcji dla turystów. Niedługo się o tym przekonam jak enterem tam polecę. Na razie z tych wszystkich wymieniowych krajów wygrywa Hiszpania. :)

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • RobG56(2020-08-21 17:10) Zgłoś naruszenie 40

  Polecam interior. I góry południa.

  Odpowiedz
 • jm730404(2020-09-21 04:08) Zgłoś naruszenie 20

  Kierujcie wszystkich do tych "resortów" i "destynacji", przynajmniej nie będzie tłoku w ciekawych miejscach.

  Odpowiedz
 • Iwonka ,,Dino,,(2020-10-23 09:46) Zgłoś naruszenie 10

  Hejka ja byłam w Sozopolu urokliwe miejsce 😉

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!