« Powrót do artykułu

Sąd odważnie o umowie franczyzy: Można ją zerwać, jeśli nie było zaufania

Znamy wreszcie treść głośnego wyroku w sprawie sieci pijalni czekolady Mount Blanc. „Nie ma powodu, aby franczyzobiorca płacił karę umowną za zerwanie kontraktu, jeśli pomiędzy nim a operatorem systemu od dawna nie było zaufania” – tak uznał Sąd Apelacyjny w Krakowie (sygn. akt I ACa 711/16) w wyroku z 30 marca 2017 r. Wyrok nie był jeszcze publikowany. Dotarliśmy do niego dzięki przedsiębiorcy, który wygrał sprawę z operatorem sieci.

prawo, Temida, sąd, wyrok, orzeczenie, sądownictwo

żródło: ShutterStock

O tym, że wybierając franczyzę, nie zawsze trafia się na wymarzonego operatora systemu, świadczy wiele przypadków z ostatnich lat.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

  • StAAbrA(2017-07-08 10:57) Zgłoś naruszenie 10

    Co na to inni sędziowie , orzekający setki milionów USD na korzyść właścicieli galerii handlowych - z kieszeni okradzionych , polskich przedsiębiorców ? Pytam , bo te "wyroki" jeszcze nie zostały anulowane ... A rząd , jak zwykle , głupa , pardon , huba rżnie .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • StAAbrA(2018-03-26 14:09) Zgłoś naruszenie 10

    Każdy złodziej o tym marzy , by okradziony skupił się tylko na sobie , a nie na złodzieju ... A co do "konsultacji z prawnikiem" , to informuję , że wszystkie złodziejskie umowy - i tzw. obowiązujące prawo generalnie - pisane są przez prawników . Koniaczek ? - obligatoryjnie !

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!