Ubezpieczenie na życie to produkt skierowany do osób, które rozsądnie myślą o przyszłości, zabezpieczając się przed niekorzystnymi konsekwencjami sytuacji, na które zazwyczaj nie ma się bezpośredniego wpływu. Takie ubezpieczenie daje przede wszystkim stabilność finansową rodzinie w sytuacjach związanych ze zdrowiem, wypadkiem czy śmiercią osoby ubezpieczonej. W dobie trwającej pandemii szczególne miejsce w ofercie ubezpieczeń zajmują polisy oferujące dostęp do usług medycznych.

Ostanie 2 lata życia z pandemią COVID-19 znacząco wpłynęły na zdrowie i finanse społeczeństw. Wzrosła liczba osób, które obawiają się ciężkiej choroby, braku dostępu do specjalistów i pieniędzy na leczenie. Na rynku jest wiele ubezpieczeń, które są przydatne w takich sytuacjach i warto się nimi zainteresować. Na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy dla siebie? Dla przykładu przyjrzyjmy się ubezpieczeniu Warta dla Ciebie i Rodziny, które od 4 lat zdobywa najwyższe oceny w rankingu konsumentów Dobry Produkt – Wybór Konsumentów.

Polisa warta posiadania?

Warta dla Ciebie i Rodziny to gotowe warianty ubezpieczeń, odpowiadające na potrzeby różnych sytuacji związanych ze zdrowiem. Lista zdarzeń objętych ochroną w tym ubezpieczeniu jest długa, obejmuje aż kilkadziesiąt różnych przypadków. Z takiej polisy otrzymamy między innymi dzienne świadczenie szpitalne – czyli wypłatę za każdy dzień pobytu w szpitalu w razie choroby (w tym COVID -19), wypadku przy pracy czy wypadku komunikacyjnego, wypłatę za przebytą operację, w tym również wykonaną za granicą, a także dodatkowe środki płatne za każdy dzień trwania rekonwalescencji poszpitalnej. Co ważne, każdy z wariantów ubezpieczenia, poza świadczeniami finansowymi, zapewnia też wiele przydatnych usług assistance w ramach pakietu medycznego.

Praktyczna pomoc w chorobie

Wyjątkowym dodatkiem, który otrzymuje każdy posiadacz polisy Warta Dla Ciebie i Rodziny jest pakiet assistance medyczny z bogatym wachlarzem usług. Wśród nich znajdują się m.in. organizacja i pokrycie kosztów wizyty lekarskiej i pielęgniarskiej, dostawy leków, organizacja i dostawa do domu sprzętu rehabilitacyjnego czy transport medyczny – z domu do placówki medycznej i z powrotem. Mając to ubezpieczenie można skorzystać też z opieki domowej nad osobami niesamodzielnymi lub dzieckiem, w sytuacji, gdy sami nie będziemy w stanie się bliskimi opiekować, czy z organizacji i pokrycia kosztów prywatnych lekcji dla dziecka, które z powodu choroby nie może chodzić do szkoły. Młode matki docenią możliwość skorzystania z wizyty położnej po porodzie czy treningu z trenerem fitness, który pomoże w szybszym powrocie do formy po ciąży, a miłośnicy wycieczek rowerowych pomoc ubezpieczyciela po wypadku rowerowym – Warta zorganizuje i opłaci koszt np. transportu i naprawy roweru.

Wiele możliwości personalizacji

Nie dla każdego dobra ochrona oznacza to samo. W zależności od wieku, stanu cywilnego czy modelu rodziny w jakim funkcjonujemy, mamy inne potrzeby. Ubezpieczenie Warta Dla Ciebie i Rodziny jest polisą, którą łatwo można dopasować do indywidualnych oczekiwań. Wśród gotowych pakietów, różniących się zakresem ochrony, znajdziemy rozwiązania dla rodzin, par, seniorów, czy osób, które potrzebują ochrony tylko dla siebie. Jedna polisa, w zależności od wariantu, może zabezpieczać całą rodzinę, w tym dzieci, partnera, małżonka, rodziców. Co ważne, rodzina w tej polisie nie jest definiowana jako przysłowiowa administracyjna „komórka społeczna”. Ponadto, za dziecko uważana jest w polisie osoba aż do 25 roku życia.

Osobom zainteresowanym szerszą ochroną oferta Warty daje też możliwość rozszerzenia każdego z wariantów o dodatkowe pakiety, m.in.: „Renta”, „Onkologiczny”, „Kardiologiczny”, „COVID-19”, „Druga Opinia Medyczna”. Świadczenia z tych pakietów są wypłacane niezależnie od tych, które przysługują z wariantów bazowych, co daje rozszerzony zakres ochrony. Na przykład „Renta” to świadczenie nawet w wysokości 1 tys. zł wypłacane przez 10 lat dla najbliższych w przypadku śmierci ubezpieczonego. Z kolei „Druga Opinia Medyczna” zapewnia konsultację z lekarzami ze światowej klasy klinik w przypadku poważnej choroby.

Od tego roku jeszcze korzystniej

W tym roku Warta wprowadziła do swojej oferty kilka bardzo korzystnych modyfikacji – m.in. w sytuacji pobytu ubezpieczonego w szpitalu wypłata świadczenia możliwa jest już od pierwszego dnia hospitalizacji. To element wyróżniający to ubezpieczenie na rynku. Wprowadzono też wyższe sumy ubezpieczenia dla klientów do 50. roku życia.

Bez wychodzenia z domu

Oferta Warty to także minimum formalności – umowę ubezpieczenia można zawrzeć na podstawie kilku pytań dotyczących stanu zdrowia, bez przeprowadzania badań lekarskich. Ubezpieczenie dostępne jest u agentów współpracujących z Wartą, których łatwo zlokalizować w niemal każdym zakątku Polski dzięki wyszukiwarce dostępnej na stronie internetowej www.warta.pl. Mając na uwadze ciągle aktualne zagrożenie epidemiologiczne, ubezpieczenie można kupić także zdalnie, bez wychodzenia z domu – wystarczy skontaktować się z agentem. Także wniosek o wypłatę świadczenia można złożyć online na stronie internetowej Warty.

Magdalena Tułecka