Ten generalny wykonawca i deweloper specjalizujący się w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym oraz inżynieryjnym, także dla wymagającego sektora publicznego, działa od ponad 35 lat i do dziś pozostaje firmą rodzinną, na której czele stoi niezmiennie jej założyciel Krzysztof Pianowski. Obecnie lokuje się w segmencie firm średnich, zarówno co do ilości zatrudnionych pracowników (ok. 150), jak i wielkości przychodów.

Budownictwo infrastrukturalne

Przez niemal 4 dekady działalności Arkop zrealizował ponad 300 inwestycji, głównie na rodzimym, wrocławskim rynku – ponad 5 tys. mieszkań, 130 stacji paliw dla największych koncernów (Shell, BP, Orlen), kilkadziesiąt obiektów dużych sieci handlowych oraz hal przemysłowych. Do największych kontrahentów należą Urzędy Miast i Gmin, dla których firma zrealizowała liczne obiekty użyteczności publicznej, w tym Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia oraz ponad 600 mieszkań gminnych we Wrocławiu. To miasto od lat jest jednym z najważniejszych inwestorów dla Arkopu, dla którego firma wykonała liczne place, drogi, ścieżki rowerowe i inne obiekty infrastrukturalne i użyteczności publicznej. Z kolei dla KGHM Lubin przedsiębiorstwo zrealizowało, i nadal realizuje, znaczące roboty przemysłowe o łącznej wartości ponad 100 mln zł.

Deweloper mieszkaniowy

Zdobyte doświadczenie na rzecz zewnętrznych inwestorów budownictwa mieszkaniowego zaowocowało rozpoczęciem przez Arkop w 2008 r. własnej działalności deweloperskiej. Do tej pory firma wybudowała w ten sposób ponad 1,5 tys. mieszkań, za które zdobyła prestiżowe nagrody branżowe. W 2023 r. Osiedle Rodzinne Maślice (etap III) zdobyło wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”. Natomiast pierwszy etap osiedla Parkowe Aleje został uhonorowany Nagrodą I stopnia w konkursie „Budowa Roku 2023”, organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa.

W sprzedaży są jeszcze mieszkania drugiego etapu osiedla Parkowe Aleje na wrocławskim Brochowie, ale już w ofercie są lokale w ramach trzeciego etapu, w siedmiu kameralnych budynkach, a także w kolejnych inwestycjach – osiedlu Tilia na wrocławskiej Lipie Piotrowskiej i osiedlu Contiego z domami w zabudowie szeregowej oraz mieszkaniami willowymi. Najbardziej prestiżową realizacją są luksusowe Apartamenty Dominikańskie – Centro Domini, zlokalizowane w samym sercu Wrocławia przy ul. Janickiego. W tym roku ruszy budowa kolejnych inwestycji we Wrocławiu – osiedla Lissa w Leśnicy i Collage na Swojczycach. Firma rozszerza również działalność na inne miasta, m.in. Warszawę, Polanicę-Zdrój, Karpacz, Kołobrzeg i Świeradów-Zdrój.

Więcej na
www.arkop-deweloper.pl

ikona lupy />
fot. materiały prasowe