Grupa Energotherm oferuje wszechstronne usługi dla branży energetycznej, przemysłowej i chemicznej, specjalizując się w czyszczeniu chemicznym, dmuchaniu parą, rozruchu, tworzeniu Instrukcji Eksploatacji, optymalizacji, pomiarów cieplnych urządzeń energetycznych i elektroenergetycznych.

Bogate doświadczenie, zdobyte uznanie, a przede wszystkim posiadanie niezbędnych uprawnień przez Energotherm do przeprowadzania chemicznych napraw urządzeń podlegających dozorowi technicznemu, daje gwarancję skutecznej konserwacji i oczyszczania różnorodnych instalacji energetycznych.

Akredytowane laboratorium badawcze oferuje usługi pomiarowo-badawcze, w tym precyzyjnych wskazań emisji oraz stężeń zanieczyszczeń pyłowo-gazowych. Laboratorium korzysta z najnowocześniejszego sprzętu, zapewniając wiarygodne wyniki.

W zakresie instalacji elektrycznych, Grupa Energotherm specjalizuje się w pomiarach i odbiorach, a zespół doświadczonych specjalistów wykorzystuje w tym celu nowoczesny sprzęt. Działania obejmują szeroki zakres, od testowania automatyki zabezpieczeń po analizę parametrów urządzeń.

Energotherm jest również ekspertem w przeprowadzaniu badań i pomiarów cieplnych, co obejmuje analizę bloków i urządzeń energetycznych. Ma to na celu dokładne określenie kluczowych parametrów, umożliwiając ocenę stanu technicznego i analizę warunków pracy.

W dziedzinie optymalizacji firma koncentruje się na maksymalizacji efektywności energetycznej oraz spełnieniu wymogów bezpieczeństwa procesu spalania, w tym kotłów, elektrofiltrów, instalacji SCR, SNCR i IOS oraz młynów węglowych.

Wachlarz usług uzupełnia kompleksowe przygotowanie i wykonanie rozruchu oraz Instrukcji Eksploatacji urządzeń energetycznych, zawsze z zachowaniem najwyższych standardów w zakresie ekologii, ekonomii i bezpieczeństwa.

Dzięki swojemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy Energotherm jest w stanie zapewnić kompleksowe rozwiązania, które spełniają indywidualne potrzeby każdego klienta w sektorze energetycznym, przemysłowym i chemicznym.