Czołowym polskim producentem pianki poliuretanowej do izolacji domów metodą natrysku jest gnieźnieński ULTRAPUR. – Firma powstała w 2014 r. w odpowiedzi na rosnące oczekiwania w zakresie efektywności energetycznej budynków – podkreśla Artur Papis, Prezes Zarządu ULTRAPUR Sp. z o.o., i dodaje: – Obiekty ocieplone pianką poliuretanową zużywają dwa razy mniej energii cieplnej, niż te, w których zastosowano inne rodzaje termoizolacji. Także z uwagi na czas i ekonomikę pracy (na przykład termoizolację poddasza o powierzchni 200 m2 można przeprowadzić w ciągu zaledwie kilku godzin) materiał ten zdobywa coraz to większe grono zwolenników. Jej najważniejszymi zaletami, oprócz właściwości izolacyjnych, są wyjątkowa szczelność i nieprzewiewność oraz łatwość i bezpieczeństwo zastosowania (nie pyli, nie emituje przykrego zapachu, nie posiada właściwości uczulających). Poliuretan aplikowany w formie piany wypełnia w sposób ciągły najdrobniejsze szczeliny i zagłębienia. Izolację wyróżnia także wyjątkowa trwałość i wieloletnia żywotność, bez zmian właściwości fizycznych.

Technolodzy ULTRAPUR opracowali kilka rodzajów pianek do izolacji poszczególnych elementów domów: ścian, stropów, fundamentów, podłóg i dachów płaskich. Pianki te są ciągle ulepszane, a w zależności od potrzeb wykonawcy, producent może dostosować odpowiednie rozwiązanie tak, aby produkt maksymalnie spełniał oczekiwaną funkcję.

Reklama

ULTRAPUR produkuje także chemiczne komponenty poliuretanowe dla branż meblarskiej, samochodowej i medycznej. Na tej samej bazie firma produkuje również kleje poliuretanowe, w tym do układania chodników z kamienia do zastosowania na zewnątrz.

Wszystkie systemy ULTRAPUR powstają w Polsce w oparciu o zaplecze technologiczne, umożliwiające wytworzenie i dostawę towaru do odbiorcy w ekspresowym terminie do 3 dni roboczych. Nowoczesny, w pełni automatyczny zakład produkcyjny posiada także dwa doskonale wyposażone laboratoria badawcze. Ponadto produkty są atestowane przez laboratoria zewnętrzne – Państwowego Zakładu Higieny oraz Instytutu Techniki Budowlanej.

– Nasze poliuretanowe pianki bronią się same i systematycznie zyskują coraz większe grono zwolenników, zarówno wśród właścicieli domów, jak i firm deweloperskich, budowlanych i remontowych. Rokrocznie podwajamy moce produkcyjne, aby zaspokoić zapotrzebowanie rynku – podsumowuje prezes A. Papis.

Joanna Chrustek, Jacek Majewski

Fot. materiały prasowe