Firma zatrudnia w Polsce i krajach bałtyckich ponad 1800 osób. To dzięki codziennej pracy i zaangażowaniu tego zespołu jest w stanie dostarczać konsumentom w całym regionie napoje na każdą porę dnia i okazję

Dlatego Coca-Cola HBC dokłada starań, by zapewnić swoim pracownikom liczne benefity, szerokie możliwości rozwoju oraz przyjazne warunki pracy. Między innymi dlatego też, Coca-Cola HBC Polska i kraje bałtyckie kolejny rok z rzędu otrzymała prestiżowy tytuł Dobry Pracodawca 2023. Kapituła doceniła firmę za realizowaną politykę pracowniczą i upowszechnianie zasad społecznej odpowiedzialności wewnątrz organizacji.

Coca-Cola HBC każdego dnia dba o to, by zapewniać przyjazne środowisko pracy dla swoich zespołów i odpowiadać na ich potrzeby. Kluczowym punktem w strategii działu People & Culture są regularne ankiety przeprowadzane wśród pracowników. Ich wyniki dostarczają zarządowi aktualne informacje na temat nastrojów panujących w firmie, satysfakcji z wykonywanej pracy, codziennych wyzwań i oczekiwań zespołu. Ta wiedza często staje się motorem do wprowadzania zmian w procesach, wdrażania nowych inicjatyw rozwojowych czy angażujących projektów.

Wsłuchując się w głos pracowników, firma rozwija także wachlarz benefitów. Obecnie, poza klasycznymi dodatkami takimi, jak “owocowe dni”, elastyczne formy pracy, ubezpieczenia, opieka medyczna czy karty sportowe, pracownicy mogą korzystać m. in. z nielimitowanego dostępu do produktów z portfolio Coca-Cola w biurach i zakładach, przedpłaconych kart lunchowych, programu kafeteryjnego czy dodatkowego urlopu np. za staż pracy lub wykorzystanie całego urlopu z bieżącego roku.

Coca-Cola HBC koncentruje się też na docenianiu członków organizacji za wkład w jej rozwój. W uznaniu za długoletnią współpracę przyznaje im m. in. rocznicowe prezenty i organizuje wspólne świętowanie w gronie zespołu. Mimo dużej skali działalności, firma celebruje też urodziny pracowników, zapewniając prezenty dla jubilatów.

Coca-Cola HBC skupia się również na budowaniu zaangażowania i integracji zespołów. Przynajmniej raz w miesiącu organizowane są tematyczne, związane z portfolio, wewnętrzne konkursy z nagrodami. Okazjonalnie pracownicy i ich bliscy zapraszani są też na specjalne wydarzenia, np. Dni dla Rodzin, pikniki na terenie zakładów czy Piątki dla Rodzin i Przyjaciół w biurach.

Firma przykłada także ogromną wagę do tworzenia inkluzywnego środowiska pracy i różnorodności zespołów. Wdraża m. in. procedury przeciwdziałające dyskryminacji i zapewniające pomoc w tym zakresie oraz nieustannie edukuje pracowników. Ponadto, zgodnie z globalnymi założeniami aktywnie wspiera kobiety w rozwoju i dąży do tego, by do 2025 r. wyrównać udział obu płci na stanowiskach menedżerskich.