Chwilowa moda czy nowa rzeczywistość?
Zadowoleni, spełnieni pracownicy to podstawa działania firm. W trudnych czasach nie wystarczają już spotkania integracyjne, dostęp do wydarzeń kulturalnych czy owocowe czwartki. Po wybuchu pandemii oraz wojny wiele firm postanowiło zadbać o kondycję psychiczną swoich pracowników. – Rzeczywiście w ostatnich latach zauważamy duży wzrost zainteresowania opieką psychologiczno-psychiatryczną. Zgłasza się do nas wiele firm, które chcą zaoferować swoim pracownikom profesjonalną opiekę w Dialogu – mówi Michał Feldman, lekarz psychiatra, a także CEO przychodni psychiatryczno-psychologicznych NZOZ Centrum Terapii Dialog, w których mieszkańcy Warszawy od 15 lat mogą liczyć na profesjonalną pomoc w 8 placówkach w stolicy oraz on-line. – Opiekujemy się już pracownikami takich firm, jak m.in.: Fabryka Marketingu, DNB Bank Polska, Microstrategy, Atos, FlixBus czy Wolters Kluver Polska.
Reklama
Dlaczego warto inwestować w zdrowie psychiczne pracowników?

Reklama
Pracownik będący w gorszej kondycji psychicznej może mieć problemy z koncentracją, ze snem, jest mniej zaangażowany, grozi mu poczucie braku sensu wykonywanej pracy, wypalenie zawodowe, depresja. – W tej chwili najważniejszą potrzebą wydaje się zadbanie o zdrowie psychiczne pracowników. To też potrzeba biznesowa. Kadra w dobrej kondycji psychicznej jest mniej zagrożona wypaleniem, co może przełożyć się na poziom realizacji swoich codziennych zadań – mówi Katarzyna Cicha, Employer Branding, Engagement and Innovations Project Manager w Wolters Kluver Polska, która współpracuje z Dialogiem. Ponadto firma, która dba o swój zespół jest lepiej postrzegana i przyciąga najlepszych pracowników na rynku.
Z jakich rozwiązań najchętniej korzystają firmy?
Przede wszystkim jest to opieka psychologiczno-psychiatryczna. – W Dialogu firmy chętnie wykupują opiekę psychologów i psychiatrów. Firmy doceniają, że nie mamy ograniczeń dotyczących liczby wizyt u specjalisty, którą może wykorzystać jeden pracownik w ciągu roku – mówi Magdalena Heinzl, Business Development Manager w Centrum Terapii Dialog. Dużą popularnością cieszą się także szkolenia i webinary przygotowywane przez doświadczonych psychologów dla pracowników. Tematyka jest dobierana indywidualnie do potrzeb danej firmy, najczęściej są to: radzenie sobie ze stresem, relaksacja, work-life balance, wypalenie zawodowe.
Pracownicy bardzo pozytywnie oceniają benefity wspierające zdrowie psychiczne, w związku z tym można przypuszczać, że z czasem takie programy będą dostępne w większości firm w Polsce. Szczegóły dotyczące programów NZOZ Centrum Terapii Dialog wspierających zdrowie psychiczne pracowników na: www.psychiatrzy.warszawa.pl/dla-firm.
Centrum Terapii Dialog
foto: materiały prasowe