Grupa Aliplast jest jednym z największych projektantów, producentów i dystrybutorów systemów aluminiowych w naszym kraju. Za swoje zaangażowanie i dbałość o pracowników otrzymała właśnie tytuł Lidera Społecznej Odpowiedzialności – Dobry Pracodawca 2022.

- Zatrudniamy ponad 900 osób i zależy nam na ich pozytywnej opinii o firmie i na tym, aby odbierali nas jako przedsiębiorstwo godne zaufania, z którym warto się związać na dłużej. Dlatego bardzo cieszy nas przyznane wyróżnienie Dobrego Pracodawcy 2022, to prestiżowa nagroda, która potwierdza, że wyznaczony przez nas kierunek działania jest właściwy. - zaznacza Jan Kidaj, Prezes Zarządu Aliplast Sp. z o.o.

Jan Kidaj, Prezes Zarządu Aliplast Sp. z o.o. / foto: materiały prasowe

Od początku spółka koncentruje się na inwestycjach, rozwoju oraz kreowaniu bezpiecznego i przyjaznego miejsca pracy. - Skupiamy się na tworzeniu koleżeńskiej, bezstresowej atmosfery. Duży nacisk kładziemy na integrację i rozmowę, stosujemy politykę bez barier, umożliwiamy pracownikom szybki i bezpośredni kontakt z przełożonymi – podkreśla J. Kidaj.

Osoby zatrudnione w Aliplast mogą liczyć na motywacyjny system wynagrodzeń, roczne premie, dodatkowe szkolenia i kursy, stworzone zostały również przejrzyste kryteria awansu.

Politykę firmy wyróżnia realizacja wspólnych projektów i spotkań integracyjnych. - Organizujemy sporo aktywności dla pracowników i ich rodzin. Są to wydarzenia sportowe, okolicznościowe (np. świętowanie Dnia Dziecka) oraz te związane z budowaniem świadomości ekologicznej. Współpracujemy z pobliskim Areoklubem, stworzyliśmy m.in. drużynę piłkarską (Aliplast Football Team), grupę wędkarską oraz Running Team - mówi Jan Kidaj, i dodaje: - Spotkania te cieszą się dużym zainteresowaniem i pozwalają naszym pracownikom rozwijać swoje pasje oraz lepiej się poznać.

W tym roku, w ramach działań CSR, firma powołała Fundację Grupy Aliplast, której zadaniem będzie m.in. podejmowanie działań z zakresu dobroczynności i edukacji na rzecz społeczności lokalnych oraz organizowanie pomocy na terenie Ukrainy.

Małgorzata Bachórz

foto: materiały prasowe