Blachotrapez, producent pokryć dachowych i elewacyjnych, na rynku wyróżnia się nie tylko miażdżącą przewagą technologiczną, ale i etycznym postępowaniem wobec swoich pracowników. Dziękując za otrzymany tytuł Lider Społecznej Odpowiedzialności – Dobry Pracodawca 2021, Rafał Michalski, Prezes Grupy Blachotrapez, mówi o tym, jak ważne z tej perspektywy jest wzajemne zaufanie, współpraca oraz dbałość o społeczność firmy.

– Każdy z nas marzy o dobrym pracodawcy. Co jednak oznacza to sformułowanie? Czy istnieje jeden, uniwersalny przepis na taką osobę w firmie? Jeśli tak, to powiem odważnie: autor takiej definicji nigdy nie rozumiał swoich pracowników – mówi prezes Rafał Michalski, i dodaje: podczas rozmów z moimi pracownikami, na temat tego kim dla nich jest dobry pracodawca, uświadamiałem sobie jak wielka jest mnogość rozumienia tego pojęcia. Każdy z moich pracowników jest indywidualną jednostką i dla każdego sformułowanie „dobry pracodawca” może oznaczać coś innego. Mam również świadomość, że nie działa to automatycznie i obejmując stanowisko nie stajesz się od razu dobrym pracodawcą. Ja ciągle się uczę, jak robić to lepiej, dlatego bardzo cenię sobie otwartość i rozmowę. Słucham swoich ludzi i staram się ich zrozumieć. Jako szef, prezes, przyjaciel – zachowuję balans między tym, co wynika z twardego biznesu, a tym co ważne w relacjach międzyludzkich. Myślę, że to właśnie dzięki takiemu podejściu udało mi się stworzyć zespół, który w oparciu o wzajemne zaufanie ciągle mnie zaskakuje swoim zaangażowaniem. Społeczność Blachotrapez to grupa kreatywnych indywidualności, które razem galopują po sukces. Nasza kultura organizacyjna opiera się na szacunku, zaufaniu i otwartości. Doceniamy rolę każdego pracownika i funkcję jaką pełni, razem budujemy „Dachy wielu pokoleń” i nie wyobrażam sobie innej wizji naszej firmy. Bowiem jak już zaznaczyłem – „dobry pracodawca” to nie jest pusty slogan, a faktyczna idea, której realizacja pozwala mi czuć się spełnionym, nie tylko jako osoba dająca zatrudnienie, ale jako dobry człowiek. Otrzymanie tytułu Dobry Pracodawca dla firmy Blachotrapez to nie tylko ogromny powód do dumy, ale i zobowiązanie wobec wszystkich pracowników.

Blachotrapez to miejsce pracy, które pozwala rozwinąć skrzydła, motywuje nie oceniając za poglądy, a za wykonaną pracę. Dba o zdrowy rozwój – połączenie doświadczenia, chęci doskonalenia się z pasją i aktywnością fizyczną, wspiera zarówno młodych pracowników, którym obecnie nie jest łatwo na rynku pracy, równocześnie jednak nie zapominając o tych z długim stażem. Jako etyczna firma zapewnia szeroki katalog dobrych praktyk odpowiadających na bieżące problemy i potrzeby swoich pracowników.