Dziś już znaczna liczba przedsiębiorców zdaje sobie sprawę z tego, czym jest system ERP i jakie korzyści niesie jego wdrożenie. Niestety wciąż wielu z nich obawia się procesu implementacji, który wydaje się skomplikowany oraz złożony.

Tymczasem nawiązanie współpracy z doświadczonymi ekspertami może pomóc w rozwiązaniu tego problemu, a wybrane oprogramowanie stanie się niezwykle pomocnym narzędziem w usprawnieniu funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Poszukiwanie firmy wdrożeniowej najlepiej rozpocząć od dokładnego zdiagnozowania rzeczywistych potrzeb organizacji, a także określenia rezultatów, które zamierza się uzyskać. Na tym etapie warto skupić się przede wszystkim na tych kwestiach, które mogą być pomocne w usprawnieniu pracy całej organizacji.

Poprzez szczegółową analizę można wypracować kryteria, które pomogą nie tylko w wyborze konkretnego dostawcy usług wdrożeniowych, ale także najlepszego możliwego systemu. Do tego potrzebni są specjaliści, jak np. firma Web Design Macieja Tarajkowskiego, specjalizująca się w optymalizowaniu systemu, który wdrażany jest w danej firmie, w taki sposób, aby cały proces przebiegł bez problemów, i co ważne, bez niepotrzebnie przedłużającego się okresu. Czas, z punktu widzenia potencjalnego użytkownika, to jedno z najważniejszych kryteriów realizacji.

Dzięki wdrożonemu systemowi Web Design kontrahent może dysponować takimi zasobami, jak dane informacyjne, osobowe, rzeczowe czy finansowe. System ERP umożliwia sprawne i zintegrowane zarządzanie nimi. – Kiedy mamy dobrze kontrolowane możliwości finansowe firmy, możemy precyzyjnie planować inwestycje w zasoby ludzkie czy rzeczowe. Z kolei definiując straty, szybciej zdiagnozować problem, co pozwala na jego natychmiastowe zniwelowanie. Narzędzie to gromadzi i porządkuje wszystkie wprowadzane do niego informacje. Niektóre czynności może przeprowadzać automatycznie, a oprogramowanie przypomni o zbliżających się kluczowych terminach lub ważnych zadaniach do wykonania – podkreśla Maciej Tarajkowski, i dodaje: – Przy decyzji o wdrożeniu wybierajmy sprawdzone firmy i rozwiązania, które miały już swoje praktyczne zastosowania. Jeśli implementujemy system bardzo spersonalizowany i innowacyjny, musimy mieć wspólną wizję z jego późniejszym użytkownikiem.

M.S.