Jaworzyna Śląska (woj. dolnośląskie) oferuje grunty inwestycyjne w Strefie Przemysłowej, doskonale skomunikowane z autostradą A4 i drogą ekspresową S3

Położenie Strefy Przemysłowej w Jaworzynie Śląskiej spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów. Niewątpliwym atutem jest dobre skomunikowanie z międzynarodową siecią połączeń autostradowych i kolejowych. Strefa znajduje się w odległości 26 km od autostrady A4, 21 km do węzła drogi ekspresowej S3 oraz zaledwie 750 m do zjazdu na drogę wojewódzką nr 382. Posiada połączenie kolejowe, zintegrowane z głównymi szlakami w Polsce i Europie. Ponadto w odległości 62 km jest Port Lotniczy Wrocław, a niespełna 11 km dzieli Strefę od lotniska dla małych samolotów biznesowych w Świebodzicach.

Inwestowanie na terenie Jaworzyny Śl. oznacza również łatwy dostęp do przyszłych kadr menadżerskich i pracowniczych. W promieniu 30 km mieszka ponad 200 tys. osób w wieku produkcyjnym, a sprawny system autobusowej i kolejowej komunikacji publicznej pozwala dotrzeć do pracy w krótkim czasie. Ponadto, 42 szkoły ponadpodstawowe w powiecie świdnickim oraz 18 publicznych szkół wyższych i liczne uczelnie prywatne w promieniu 60 km, dają możliwość pozyskania wykwalifikowanej kadry.

Pierwszym inwestorem w jaworzyńskiej strefie przemysłowej jest firma Fire Family Sp. z o.o. Na zakupionym od gminy 1,3 ha gruntów powstanie hala produkcyjno-magazynowa o pow. 2-2,5 tys. m2, w której zatrudnionych zostanie kilkadziesiąt osób. Rozpoczęcie działalności planowane jest na drugą połowę 2021 r.

Powstanie również hala magazynowo-produkcyjna, na którą Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” przeznaczy ok. 20 mln zł. Jej powierzchnia wynosić będzie ok. 5 tys. m2, z możliwością rozbudowy. Zostanie ona wyposażona w zaplecze biurowe i socjalne oraz infrastrukturę zewnętrzną: parkingi, place manewrowe oraz teren zielony. Możliwość zagospodarowania jedynie części powierzchni znacząco zmniejszy początkowe koszty inwestycji i da możliwość dostosowania obiektu do faktycznych potrzeb najemców. Dodatkowy atut stanowią ulgi w podatku dochodowym. Obecnie do sprzedaży dostępne są działki o powierzchni od 1,26 ha do 3,19 ha. Łączna powierzchnia powstających terenów inwestycyjnych to prawie 80 ha.

Władze Jaworzyny Śląskiej, zapraszając do zainwestowania w Strefie Przemysłowej, zapewniają pomoc w procesie inwestycyjnym oraz w trakcie prowadzenia działalności gospodarczej.