Kanlux zaczynał jako mała, rodzinna firma założona w 1989 roku. Dziś rozświetla już całą Europę i sięga coraz dalej. Centrala firmy mieści się w Polsce, spółki Kanlux znajdują się też w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech, w Rumunii, w Rosji, na Ukrainie, w Niemczech, w Bułgarii i we Francji, a przedstawicieli znajdziesz w krajach nadbałtyckich, w Wielkiej Brytanii i we Włoszech.

Kanlux to rdzennie polska firma, a jej centrala od lat mieści się w tym samym budynku w Radzionkowie, niewielkiej śląskiej miejscowości. Tam również, kilka ulic dalej, usytuowany jest nowoczesny TechPark Kanlux – budynek nagradzany w ostatnich latach wieloma nagrodami architektonicznymi. W nim znajduje się profesjonalne laboratorium badawcze Kanlux, w którym testowane i udoskonalane są produkty firmy. Tam również, w unikatowym Showroomie, przedstawiciele firmy spotykają się z Klientami i Partnerami biznesowymi. Kilka lat temu (również w Radzionkowie) otwarto Fabrykę Kanlux z nowoczesnym parkiem maszynowym, gdzie rozpoczęto produkcję opraw własnych  projektów.

Produkty Kanlux są dostępne w hurtowniach, w sieciach marketów budowlanych (między innymi OBI, BRICO, Leroy Merlin), a także w sklepach internetowych (oficjalny sklep producenta to kanluxforhome.pl). Kanlux posiada również Dział Inwestycyjny, gdzie Regionalni Menedżerowie ds. Inwestycji realizują projekty oświetleniowe w całej Polsce.

-Cieszy nas, że Klienci ufają naszej marce i chętnie po nią sięgają. Jednak wiemy też, że jest to ogromna odpowiedzialność. Od lat zapewniamy najlepszą jakość nie tylko naszych produktów, ale również obsługi wszystkich Klientów, we wszystkich kanałach naszej sprzedaży, bo dla nas liczą się ludzie – mówi Marta Kachniarz, Dyrektor Działu Rozwoju i Marketingu Kanlux.

Własne centrum logistyczne i magazyny usytuowane na Śląsku, produkcja w fabryce Kanlux, profesjonalne Laboratorium Badawcze to tylko część atutów pokazujących rozwój firmy. Wszystko to przyczyniło się do wielu nagród, jakie otrzymała spółka i marka Kanlux w ostatnich latach. W tym roku marka Kanlux otrzymała dwa szczególne wyróżnienia: Super Marka 2020 – Jakość, Zaufanie, Renoma oraz Polska Dobra Marka 2020!
-Ta nagroda to radość i duże wyróżnienie dla całej Firmy, zwłaszcza w tak niełatwym czasie. To znaczy, że Klienci wiedzą, że mogą na nas polegać niezależnie od sytuacji. Pokazuje to też jak zgranym, choć bardzo już dużym, zespołem jesteśmy – mówi Łukasz Kłys, Specjalista ds. komunikacji i PR firmy w .

Kanlux obecny na rynku od ponad trzydziestu lat, zmienia się, uczy, doskonali. Rozwija się, dotrzymując kroku pędzącej technologii, ale również słucha potrzeb Klientów i Partnerów biznesowych. Od ponad trzydziestu lat wartości firmy także pozostają niezmienne, to: zaufanie, uczciwość, kreatywność, bezpieczeństwo, transparentność i komplementarność. Za każdą, najmniejszą nawet żarówką Kanlux stoją ludzie, których celem i pasją jest dostarczyć odbiorcom bezpieczne światło.