TERMET S.A., polska spółka o długoletnim doświadczeniu produkcyjnym oraz rynkowym w zakresie urządzeń grzewczych, w tym roku obchodzi 75 -lecie istnienia.

- Mimo szeregu przekształceń gospodarczych i ustrojowych oraz procesu restrukturyzacji, zbudowaliśmy stabilną i solidną firmę, cieszącą się uznaniem klientów - podkreśla Ryszard Satyła, Prezes Zarządu spółki.

Firma działa nieprzerwalnie od 1945 roku, ale przełomowym był rok 1996, w którym doszło do przekształceń własnościowych. W momencie transformacji ustrojowej podjęto decyzję o prywatyzacji firmy w formie akcjonariatu pracowniczego, w efekcie czego kadra TERMET S.A. stała się jej współwłaścicielem.

Dzisiaj TERMET S.A. to nowoczesna, europejska firma o ugruntowanej pozycji rynkowej i marce znanej na całym świecie, która dostarcza wyroby do ponad 30 krajów. Jest symbolem rzetelności i niezawodności. Oferuje produkty, w których zastosowano innowacyjne rozwiązania technologiczne, opracowywane we własnym, wysoko wyspecjalizowanym laboratorium oraz biurze konstrukcyjno-projektowym.

Oferta handlowa obejmuje wachlarz gazowych, ekologicznych kotłów centralnego ogrzewania, gazowe przepływowe podgrzewacze wody oraz produkty z obszaru OZE. Najnowsze rozwiązania w zakresie kotłów kondensacyjnych zostały pozytywnie przyjęte przez środowisko dystrybutorów oraz instalatorów i serwisantów – m.in. kotły z rodziny Ecocondens Slim, Ecocondens Integra II Plus czy Solid Plus. Dużym uznaniem wśród użytkowników cieszą się sztandarowe produkty firmy, tj. Ecocondens Gold Plus, Ecocondens Silver oraz Ecocondens Crystal II Plus.

- Miniony rok to w branży instalacyjno-grzewczej okres intensywnego rozwoju sprzedaży, głównie w sektorze gazowych kotłów kondensacyjnych oraz rozwiązań z obszaru OZE. W tym niezwykle wymagającym segmencie rynku po raz kolejny odnotowaliśmy kilkudziesięcioprocentowy wzrost sprzedaży – z dumą dodaje Ryszard Satyła.

TERMET S.A. posiada certyfikowany Zintegrowany System Zarządzania, który łączy wymagania polityki jakości ISO 9001:2015 oraz polityki środowiskowej 14001:2015. Prowadzenie firmy w oparciu o tę normę jest szczególnie ważnym elementem strategii funkcjonowania, zarówno ze względu na jej położenie – w otoczeniu Książańskiego Parku Krajobrazowego, jak również pod kątem produkcji ekologicznych urządzeń, spełniających zaostrzone wymogi dyrektyw unijnych.