Miastotwórcze inwestycje powinny nie tylko z lekkością wpisywać się w już istniejącą tkankę miejską, ale wprowadzać nowe życie w ekosystem dynamicznie rozwijających się aglomeracji. To filozofia, w myśl której działa Grupa Cavatina, wiodący inwestor i deweloper w sektorze rynku biurowego oraz wielofunkcyjnych projektów mixed-use w Polsce.

Grupa Cavatina opiera swoją działalność wyłącznie o polski kapitał. Wyróżnikiem inwestycji, realizowanych przez tę firmę jest nowoczesna, nietuzinkowa architektura, wysoki poziom wykończenia budynków i powierzchni najmu oraz świetna lokalizacja w największych miastach w Polsce.

Zapewniając najwyższą jakość wykonania, Cavatina dostarcza klientom powierzchnię w konkurencyjnej cenie i szybkim tempie realizacji. Jest to możliwe dzięki szeroko rozwiniętym kompetencjom wewnątrz Grupy – od projektowania, poprzez generalne wykonawstwo do wykończenia powierzchni pod klucz. Taka strategia pozwala osiągnąć zarówno firmie, jak i jej kontrahentom istotną przewagę biznesową.

Działalność operacyjną Grupa rozpoczęła w 2015 r. od budowy pierwszego etapu kompleksu biurowego Equal Business Park w Krakowie. Firma posiada portfel inwestycyjny obejmujący 0,5 mln m2 w realizacji do 2022 r. W fazie przygotowawczej znajdują kolejne projekty komercyjne oraz mieszkaniowe dewelopera, co oznacza, że do 2025 r. poziom aktywów Grupy sięgnie 1 mln m2.

Wśród dobrze znanych na biznesowej mapie Polski realizacji Cavatiny warto wymienić ukończone już trzy etapy Equal Business Park i Tischnera Office w Krakowie oraz Diamentum Office i Carbon Tower we Wrocławiu. Ponadto toczą się budowy nowych, wielofunkcyjnych projektów dewelopera, jak Global Office Park w Katowicach, Chmielna 89 w Warszawie, Palio Office Park w Gdańsku, Cavatina Hall w Bielsku Białej oraz pierwszy etap Ocean Office Park, a także czwarty etap Equal Business Park w Krakowie.

Liczne nagrody w polskich i zagranicznych konkursach przyznawane budynkom Cavatiny świadczą o ustanowieniu nowych ikon architektury użytkowej. Aktualnie firma po raz pierwszy w swojej historii została laureatem Złotego Godła QI w Ogólnopolskim Programie Najwyższa Jakość Quality International.

Maria Leżucha