Firma hostingowa i polski rejestrator domen nazwa.pl działa na rynku od 1997 r., a z jej usług skorzystało dotychczas ponad milion klientów, rejestrując powyżej 4 mln domen, uruchamiając ponad 500 tys. usług hostingowych oraz aktywując przeszło 600 tys. certyfikatów SSL.
Reklama

W tym roku nazwa.pl otrzymała prestiżowe wyróżnienie Dobra Marka 2020Jakość, Zaufanie, Renoma w kategorii „Hosting”. Co wpłynęło na zdobycie nagrody? Przede wszystkim nowoczesna, bezpieczna, szybka i wydajna infrastruktura serwerów, jakie oferuje.

Firma nazwa.pl to dostawca zapewniający obecnie najszybszy hosting w polsce, działający na dyskach Intel Optane i najszybszych na rynku procesorach serwerowych Intel Xeon E-2288G. Te nowe serwery spowodowały wielokrotny wzrost szybkości działania serwisów WWW obsługiwanych przez nazwa.pl. Użycie w serwerach szybkich procesorów Intel Xeon E-2288G z małą liczbą rdzeni obliczeniowych było możliwe jedynie dzięki zastosowaniu technologii cloud. Zapytania o strony WWW przydzielane są dynamicznie do serwerów z najmniejszym obciążeniem w klastrze, co gwarantuje, że wszystkie wykonują się z maksymalną szybkością i nigdy nie brakuje mocy obliczeniowej.

Warto również wspomnieć, że nazwa.pl zajmuje niezachwianą pozycję lidera wśród rejestratorów domen w kategoriach: nowych rejestracji, liczby już obsługiwanych adresów internetowych, liczby abonentów domen, a także liczby domen zabezpieczonych protokołem DNSSEC.

Świadczenie usług na najwyższym poziomie to kolejny aspekt, który przyczynił się do przyznania tytułu Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma. Wysoki standard obsługi Klienta w nazwa.pl potwierdziło badanie skuteczności działania infolinii firm hostingowych. Badanie realizowane przez niezależny instytut MANDS polegało na symulowaniu zwiększonego ruchu na infoliniach poprzez jednoczesną próbę łączenia się 20 osób. Ocenie została poddana efektywność dodzwaniania się oraz czas oczekiwania na połączenie z konsultantem. Niekwestionowanym liderem efektywności oraz szybkości odbierania połączeń dokonywanych na numery infolinii była właśnie nazwa.pl.

Joanna Jakoweńko