Logistyka płynnych surowców i substancji niebezpiecznych to branża niezaprzeczalnie wymagająca. Firmy działające na tym rynku powinny wykazywać się wysokim profesjonalizmem, jakością wykonywanych usług i indywidualnym podejściem, w którym klient zawsze stawiany jest na pierwszym miejscu.
Reklama
Media

Trans Polonia to firma z 15-letnią historią i bogatym doświadczeniem w zakresie logistyki płynnych surowców. Jest największym przewoźnikiem paliw i gazu w Europie Środkowej oraz czołową firmą transportującą asfalty. To także marka o ugruntowanej i wciąż rosnącej pozycji na rynkach zagranicznych przewozów chemicznych i spożywczych.

O ile nazwy transportowanych przez firmę produktów w zasadzie niewiele mogą nam powiedzieć, to ich szerokie portfolio w praktyce oznacza, że codziennie korzystamy z towarów gotowych lub wykonanych z substancji przewiezionych przez flotę Grupy. Najbardziej oczywiste są produkty nam najbliższe, jak soki, czekolady, nabiał, oleje czy płynne cukry, czyli produkty z segmentu spożywczego, a także różnorodne płynne paliwa, dzięki którym tankujemy nasze samochody, samoloty czy nawet statki. Każdego dnia poruszamy się po drogach wykonanych z asfaltu przewiezionego przez TPG, który szeroko wykorzystywany jest także w branży budowlanej, m.in. do produkcji papy oraz jako materiał izolacyjny. Płynne surowce chemiczne spotykamy w całym codziennym otoczeniu każdego z nas. Znajdziemy je w naszych domach, w pracy czy w samochodach, w elementach plastikowych, barwnikach, meblach, farmaceutykach, środkach czystości i wielu innych.

Trans Polonia Group świętuje 15-lecie prowadzenia działalności. W ciągu tych piętnastu lat firma przeszła transformację od lokalnego startupu do dużego międzynarodowego przedsiębiorstwa, które każdego dnia efektywnie konkuruje na wysoko wyspecjalizowanym rynku logistyki cysternowej w Europie. Dziś Trans Polonia może pochwalić się solidną pozycją na rynku przewozów płynnych substancji w Europie i w Polsce, flotą liczącą 600 jednostek transportowych oraz zespołem niemal 900 pracowników, z których ponad dwie trzecie to wykwalifikowani kierowcy zawodowi. Rocznie firma przewozi ponad 6 mln m3 paliw i 450 tys. ton płynnych surowców chemicznych, spożywczych i mas bitumicznych, co czyni ją jednym z największych graczy w regionie.

Flota Grupy pracuje w systemie 24/7, pokonując dziennie dystans zbliżony do czterech okrążeń wokół ziemi. Trans Polonia jest uczestnikiem dużego, otwartego rynku. I to założenie leży u podstaw jej filozofii i strategii rozwoju. To polska firma, ale jej zadaniem jest wykorzystanie jak największego potencjału uczestnictwa w rynku europejskim.

Europejska logistyka, zwłaszcza w sektorze przemysłowym jest jednym z najważniejszych czynników poszczególnych gospodarek i ich prawidłowego funkcjonowania, obrót towarów i surowców to krew dla gospodarki, a sektor logistyczny jest sercem wprawiającym ją w ruch. Nie można wyobrazić sobie nowoczesnego, sprawnie funkcjonującego obiegu gospodarczego bez profesjonalnie działających firm transportowych, a do takich zaliczamy TPG.

ALL

www.transpolonia.pl