Działanie z troską o przyszłe pokolenia jest częścią filozofii przedsiębiorstwa, proponującego swoim klientom rozwiązania, które w globalnym kontekście, mają prowadzić do zmian polityki klimatycznej i poprawy jakości życia. W tym zakresie spółka podejmuje szereg działań, takich jak udział w konferencjach, szkoleniach, wydarzeniach proekologicznych. Wspomaga także finansowanie inwestycji ekologicznych dla osób fizycznych i firm oraz aktywnie uczestniczy we wdrażaniu proekologicznych rozwiązań. Firma powołała również Fundację „Świadomi Klimatu”, której misją jest budowanie świadomości ekologicznej.

    Jako pionier ochrony środowiska, firma Viessmann dostarcza systemy grzewcze o wyjątkowo niskiej emisji substancji szkodliwych i dużej sprawności energetycznej, zarówno olejowe i gazowe, jak i systemy solarne, instalacje paleniskowe opalane drewnem i pompy ciepła.

    Istotnym zagadnieniem w zakresie odpowiedzialności społecznej dla Viessmann są dobre relacje z pracownikami. Od początku swojego istnienia, polski oddział firmy stawia na młode i otwarte umysły, które pod czujnym okiem doświadczonych fachowców, mogą w pełni rozwinąć swoje skrzydła. Viessmann stawia na ambitnych pracowników, otwartych na wyzwania i pełnych entuzjazmu. Od kilku lat z powodzeniem realizowany jest w firmie Proces Rozwoju Kadry. To projekt umożliwiający podniesienie i rozwijanie kompetencji technicznych, menadżerskich, sprzedażowych i językowych pracowników. Spółka organizuje również pomoc w kształceniu studentów i specjalistów, zapewniając im wartościowe praktyki, staże zawodowe oraz pełną edukację w zakresie technik grzewczych i OZE.

Joanna Jakoweńko
 
infolinia 801 002 345

www.viessmann.pl

źródło: Materiały Prasowe