Nowe inwestycje, prace remontowo-budowlane czy modernizacyjne – takie zmiany od lat widać w Będzinie. O dokonującej się na naszych oczach zmianie jego wizerunku mówi Łukasz Komoniewski, Prezydent Będzina

Na przestrzeni lat powstało wiele miejsc rekreacyjno-sportowych, które bardzo przypadły do gustu nie tylko będzinianom – począwszy od Stref Aktywności Rodzinnej i skateparku, poprzez wodny plac zabaw i bawialnię dla najmłodszych, aż po funkcjonujące w zimę lodowisko.

Prawdziwym przebojem okazała się plaża miejska – nasza flagowa inwestycja rekreacyjna, która od razu stała się hitem zarówno wśród mieszkańców miasta, jak i okolicznych miejscowości! W rejonie nadrzecznym Brzozowica w ramach projektu „Zagłębiowski Park Linearny – rewitalizacja obszaru funkcjonalnego doliny rzek Przemszy i Brynicy” w zeszłym roku powstała przestrzeń rekreacyjna, gdzie każdy może wypocząć w upalne dni – poopalać się, pograć w plażową siatkówkę, skorzystać z dostępnych leżaków czy hamaków, a przy okazji zjeść lody, poćwiczyć na siłowni czy pospacerować wzdłuż rzeki – plaża to kumulacja wszystkiego, z czym kojarzy się lato. W tym roku w lipcu uruchomiliśmy na plaży fontannę, a w kolejnym etapie prac na plaży powstanie odkryty basen, na który z niecierpliwością wszyscy czekają.

Z ciekawszych inwestycji rekreacyjnych, można powiedzieć nawet prozdrowotnych, planujemy budowę w Będzinie trzech tężni solankowych. Pierwsza już powstała w parku Syberka, tuż obok miejsca, gdzie odbywają się dni miasta, zakończenie lata i inne duże imprezy, które przyciągają mieszkańców regionu. Kolejne powstaną właśnie na plaży miejskiej i na osiedlu Warpie, gdzie z powodzeniem funkcjonuje wodny plac zabaw. A z przedsięwzięć o naprawdę dużym zasięgu warto zaznaczyć, że w Będzinie trwają prace nad budową hali widowiskowo-sportowej na 2,5 tys. osób. W nowoczesnej i wielofunkcyjnej hali będą organizowane atrakcyjne imprezy sportowe, wystawiennicze i kulturalne. Na pewno jednym z ciekawszych wydarzeń będą mecze siatkówki MKS-u Będzin – będzińskiej drużyny Plus Ligi.

Łukasz Komoniewski,
Prezydent Będzina