Grupa Murapol jest jedną z wiodących firm deweloperskich, od 18 lat prowadzącą działalność na polskim rynku w obszarze wielorodzinnego budownictwa mieszkaniowego.

Dotychczas Murapol zrealizował ok. 120 inwestycji, w których powstało blisko 12,5 tys. mieszkań zamieszkałych przez niemal 37 tys. osób. Obecnie Grupa posiada ok. 6,2 tys. lokali mieszkalnych w budowie, a kolejne 17 tys. w projektach w przygotowaniu.

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, chcących żyć wygodnie oraz korzystać z rozwiązań technologicznych, w naszych projektach oferowanych od początku br. zastosowaliśmy innowacyjne rozwiązania Home Management System zapewniające komfort, bezpieczeństwo i oszczędności. Z kolei lokale powstające we wszystkich naszych najnowszych inwestycjach zostaną wyposażone w pakiet antysmogowy, będący naszą odpowiedzią na nienajlepszą jakość powietrza w miastach. Ponadto, nieustannie pracujemy nad kolejnymi technologiami, które pozwolą nam jeszcze bardziej podnieść standard życia mieszkańców naszych osiedli – mówi Nikodem Iskra, Prezes Zarządu Murapol SA.

Wdrożony w projektach Grupy Murapol Home Management System z opcją smart home pozwala na pełną kontrolę oświetlenia, gniazd elektrycznych, ogrzewania i zaworów wody, zdalne sterowanie temperaturą w mieszkaniu i roletami wewnętrznymi, a także monitorowanie poziomu wykorzystania energii elektrycznej. Z kolei pakiet antysmogowy chroni powietrze w mieszkaniach przed smogiem, pyłkami, kurzem, grzybami i bakteriami, zapewniając jednocześnie przepuszczalność powietrza.

Grupa Murapol to także firma odpowiedzialna społecznie, angażująca się w szereg inicjatyw sportowych oraz przedsięwzięć na rzecz społeczności miast, w których jest obecna.