Branża budowlana boryka się z wyzwaniami wzrostu cen materiałów, brakami kadrowymi i coraz większą presją płacową oraz czasową w kontekście szybkości realizacji inwestycji. Mimo tego, rynek budowlany rośnie, a tym samym zapotrzebowanie na nowe obiekty. Ta sytuacja rynkowa stwarza nie lada wyzwanie przed generalnymi wykonawcami, jednak istnieją takie przedsiębiorstwa, które poprzez dogłębną analizę rynku rozwiązały zaistniałe problemy. Przykładem jest F.B.I. TASBUD S.A. z ponad 35-letnim doświadczeniem i setkami zrealizowanych inwestycji w kraju i za granicą. Spółka, która dywersyfikuje rozwiązania biznesowe, jest dominującą firmą w strukturze międzynarodowej grupy kapitałowej F.B.I. TASBUD. Mając doświadczenie w innych krajach (F.B.I. TASBUD jest rozpoznawana m.in. w Skandynawii, gdzie przejęła spółkę prawa szwedzkiego), grupa z łatwością poradziła sobie z obecną sytuacją na rynku między innymi poprzez zastosowanie technologii prefabrykowanej (właśnie tak ze wspomnianą transformacją rynku poradziły sobie kraje skandynawskie i pozostałe kraje sąsiedzkie UE).

Budownictwo prefabrykowane to teraźniejszość w Europie i bliska przyszłość także w Polsce. Dzięki tej technologii można podnieść jakość, jak również skrócić czas budowy, a tym samym zmniejszyć koszty realizacji i nakłady pracy ludzkiej. F.B.I. TASBUD S.A. ma szerokie doświadczanie zarazem w znajdowaniu innowacyjnych rozwiązań dla elementów prefabrykowanych, jak również w produkcji i montażu klasycznych rozwiązań. Wszystko dzięki Pionowi Naukowo-Badawczemu, który tworzy innowacyjne rozwiązania, w tym patenty klasy A.
– Dywersyfikacja jest dla naszej Grupy bardzo ważna, dlatego jako Generalny Wykonawca jesteśmy również bardzo aktywni poza granicami kraju, m.in. w Szwecji, Kuwejcie czy w Senegalu. Cieszymy się, że stworzyliśmy Międzynarodową Grupę Kapitałową o czysto polskim kapitale. Nie mniej jednak nie ograniczamy się tylko do dywersyfikacji geograficznej, ale również technologicznej, dlatego od wielu lat stosujemy rozwiązania oparte na technologii prefabrykacji, gdzie znajdujemy nowe, innowacyjne rozwiązania i produkujemy elementy najwyższej jakości. Dużym wyróżnieniem jest dla nas przyznana nagroda Quality International 2019. Staramy się, aby realizowane przez Grupę inwestycje i produkowane materiały były zawsze jak najlepszej jakości. Dba o to nasz Pion Naukowo-Badawczy, który implementuje naukowe rozwiązania do produkcji i rozwija stosowane przez nas technologie – komentował dr inż. Andrzej Czapczuk, Wiceprezes