ZTP TEPRO S.A. to czołowy polski producent pomp próżniowych, sprężarek, agregatów próżni centralnej, próżniowych urządzeń pakujących  z własnym centrum Research & Development oraz nowoczesną fabryką. Firma  może pochwalić się ponad 50-letnim doświadczeniem w branży urządzeń próżniowych. Pompy próżniowe znajdują szerokie zastosowanie m.in. w pakowaniu, osuszaniu i odgazowywaniu, metalurgii, chemii, optyce, w impregnacji czy liofilizacji. Oferta firmy kierowana jest więc do wszystkich gałęzi przemysłu, zwłaszcza do tych, gdzie produkty techniki próżniowej mają swoje zastosowanie.

    Jak mówi Janusz Łozyk, Prezes Zarządu Zakładu Techniki Próżniowej TEPRO S.A.: - Z naszych wyrobów korzystają liczne gałęzie przemysłu, m.in. chemia, farmaceutyka, ochrona środowiska. Szeroko stosowane są również w przemyśle spożywczym, gastronomii, gdzie są podstawowymi urządzeniami w procesach próżniowego przetwarzania i pakowania żywności. Są także obecne w przemyśle optycznym i elektronicznym oraz w służbie zdrowia. Jesteśmy obecnie jedynym polskim producentem pomp próżniowych, a historia naszej działalności sięga lat 60. XX wieku. Oczywiście transformacja ustrojowa, która miała miejsce na początku lat 90., jak również postęp technologiczny, wymusiły na nas modyfikację pierwotnej działalności, która w dużej mierze opierała się na produkcji dla potrzeb przemysłu maszyn lampowych. Udało nam się jednak przetrwać burzliwy okres, a wieloletnie doświadczenie w produkcji urządzeń próżniowych, posiadane zaplecze w postaci nowoczesnego parku maszynowego i przede wszystkim systematyczna obserwacja trendów rynkowych i potrzeb klientów zaowocowały tym, że obecnie możemy się poszczycić wysoką pozycją nie tylko u nas w kraju, ale również za granicą. Naszą przewagą konkurencyjną niewątpliwie jest fakt, że jako producent, który w całości wykonuje swoje wyroby, możemy zagwarantować zawsze dostępność każdej części. Poza tym, jesteśmy elastyczni i w wielu modelach mamy możliwość realizacji zamówienia niestandardowego, realizowanego na życzenie klienta zgodnie z jego indywidualnymi potrzebami.

    Na portfolio Zakładu Techniki Próżniowej TEPRO S.A. składają się takie produkty, jak pakowarki, pompy i komory próżniowe, sprężarki, linie termoformujące, traysealery, agregaty próżni centralnej, armatura oraz usługi kooperacyjne. Produkty znajdujące się w ofercie spółki to urządzenia spełniające wszelkie normy bezpieczeństwa. Zakład posiada Certyfikat Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2015 oraz CZJ dla wyrobów medycznych (wg normy ISO 13485:2016), jak i dla konstrukcji spawanych (wg normy ISO 3834-2). Wszystkie modele pakowarek polskiego producenta wykonane są ze stali nierdzewnej o najwyższej jakości. Dysponując własnym Laboratorium Kontrolno – Badawczym firma świadczy również usługi pomiarowe. Spółka posiada nowoczesny park maszynowy, wydział obróbki blach i konstrukcji spawanych oraz montażu, co umożliwia dodatkowo świadczenie usług kooperacyjnych. W tym zakresie firma współpracuje z wieloma renomowanymi odbiorcami zagranicznymi. 


    Jak podkreśla prezes J. Łozyk: - Oczywiście zagwarantowanie naszym klientom wysokiej jakości produktów i usług jest dla nas niezwykle istotne, ale nie jest to proces łatwy. Ważna jest przy tym zarówno cena, terminowość oraz preferencje i zapotrzebowanie poszczególnego odbiorcy. Staramy się, aby nasza usługa była kompleksowa, która zapewni nie tylko sprzedaż urządzenia, ale również fachowe doradztwo, wsparcie oraz serwis. Nie chcemy opierać naszej działalności na jednorazowej sprzedaży, lecz na długofalowej współpracy. Ważna jest kooperacja, wymiana doświadczeń, otwarta komunikacja. Nasza praca opiera się również na wnikliwej obserwacji, monitoringu i analizie potrzeb rynku, bo to wskazuje nam kierunek rozwoju i dalszej działalności. Dlatego też nie zamykamy się na rynki światowe, eksportujemy nasze urządzenia nie tylko na rynek europejski, jak np. Niemcy czy Francja, ale również jesteśmy obecni w USA, Kuwejcie, Arabii Saudyjskiej czy Egipcie.

    TEPRO S.A. obecnie zatrudnia 270 osób, będąc ważnym pracodawcą na lokalnym rynku. W ramach pozyskiwania nowej kadry, firma angażuje się w proces edukacji młodzieży szkół zawodowych i techników, zapewniając w razie potrzeby staże oraz praktyki zawodowe. Ściśle współpracuje również z Politechniką Koszalińską, kształcącą kadrę inżynierską, mogącą w przyszłości zasilić firmę, w tak poszukiwanych na rynku specjalistów.

Joanna Chrustek, Joanna Jakoweńko

źródło: Materiały Prasowe