Radzionków - miejscowość jakich wiele, w Polsce i na świecie. Dzieciaki kopiące piłkę, dorośli wędrujący ulicami – rano do pracy, po południu z pracy. Dlaczego jest dla nas szczególna? To właśnie tu 30 lat temu narodził się Kanlux.
Reklama

Wielkie rzeczy często zaczynają się od niewielkich kroków. Tak było i w naszym przypadku. Zaczynaliśmy jako mała rodzinna firma ze Śląska od żarówek, świetlówek, halogenów i wraz z technologią, doszliśmy do źródeł LED. Dostrzegaliśmy jednak potrzebę rozszerzenia portfolio i cały czas stawialiśmy na rozwój. Dlatego do źródeł światła dołożyliśmy oprawy dla domu, do pracy, do garażu, do ogrodu, a także te techniczne by oświetlać biura, hale produkcyjne i magazyny. Wszystko po to abyś mógł w jednym miejscu skompletować to czego potrzebujesz. Wiedzieliśmy, że to jeszcze nie wszystko. Sprawdziliśmy potrzeby elektroinstalatorów i elektryków. Do naszego oświetlenia dołożyliśmy kolejne produkty, z których korzystacie na co dzień w swojej pracy. Tak narodził się IDEAL TS by Kanlux – marka aparatury modułowej, która cały czas proponuje Wam nowe rozwiązania. Chcieliśmy jednak iść jeszcze dalej, stworzyliśmy więc osprzęt idealny: MOWION by Kanlux. Teraz mamy dla Ciebie kompletne rozwiązania i dziś możemy powiedzieć, że oferujemy Ci światło, które tworzymy od początku do końca.

Do dziś nasza główna siedziba mieści się w Radzionkowie, to tu wszystko się zaczęło. Nieopodal, w Siemianowicach Śląskich, mieści się nasze Centrum Logistyczne Kanlux. To miejsce również tętni życiem, robimy wszystko, aby nasze produkty trafiły do Ciebie jak najszybciej. Czy wiesz, że aż 98 proc. przesyłek dociera na miejsce już następnego dnia po zamówieniu?

W 2017 roku również w Radzionkowie otwarliśmy nasze centrum technologiczno-ekspozycyjne – TechPark Kanlux – to tu organizujemy szkolenia, spotkania, pokazujemy jak pracujemy, to tu kreujemy pomysły. W TechParku Kanlux mieści się też nasze laboratorium badawcze – Kanlux LAB, w którym sprawdzamy, testujemy nasze produkty, tak aby wszystko co trafia w Twoje ręce było bezpieczne, a zarazem wzorniczo interesujące i funkcjonalne. To tu również możesz wziąć udział w naszych badaniach, sprawdzić razem z nami jak bezpieczne jest światło, które Ci oferujemy.

Naszym najnowszym przedsięwzięciem jest nasza własna, polska produkcja. W Fabryce Kanlux tworzymy produkty z najlepszych komponentów. Nasze oprawy dopasowujemy do wymagań inwestycji oświetleniowych, tak aby wszystko było skrojone specjalnie na miarę Twoich potrzeb. Bezpieczeństwo, idealne dopasowanie i gwarancja jakości – to właśnie produkty z Fabryki Kanlux.

Kanlux ALIN, Kanlux OFIS i Kanlux FUTURIO – to nasze najnowsze linie opraw, które produkujemy specjalnie pod indywidualne zamówienia. Połączyliśmy pomysłowość i umiejętności naszych projektantów z 30-letnim doświadczeniem, aby pomysł i projekt przekuć w rzeczywistość. Jesteśmy elastyczni, tworzymy oprawy dopasowane do konkretnych potrzeb. Zróżnicowane rozmiary, do których dobierzesz odpowiedni dyfuzor, wersje ze sterowaniem DALI, markowe moduły LED, zasilacze topowych producentów, dopracowanie w każdym detalu na etapie projektowym i wykonanie z najwyższą precyzją i dbałością o każdy szczegół, bo wiemy jakie to dla Ciebie ważne. To wszystko dajemy Ci w różnych konfiguracjach, kolorach i dokładamy pięcioletnią gwarancję.

Dziś rozświetlamy już niemal całą Europę i sięgamy coraz dalej. Nasze światło rozjaśnia tysiące mieszkań, setki biurowców i inwestycji. Zaufało nam bardzo wiele osób - Ty również możesz nam zaufać. Nasze kompletne rozwiązania spełnią oczekiwania każdego domu i każdej inwestycji, możemy przygotować je specjalnie dla Ciebie, pod Twoje potrzeby. Nasze spółki mieszczą się w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech, w Rumunii, w Niemczech, w Rosji, na Ukrainie, w Bułgarii, a naszych przedstawicieli znajdziesz w krajach nadbałtyckich, w Wielkiej Brytanii, we Włoszech i również we Francji, gdzie w tym roku powstała nasza najmłodsza spółka.

Jesteśmy z Tobą od trzydziestu lat, zmieniamy się, uczymy, doskonalimy. Rozwijamy się dotrzymując kroku pędzącej technologii, ale również słuchając Twoich potrzeb. Co ważne, nasze wartości pozostają od lat niezmienne – zaufanie, uczciwość, kreatywność, bezpieczeństwo, transparentność, komplementarność – to dla nas najważniejsze, wierzymy, że dla Ciebie również.

Zaczynaliśmy jako rodzinna firma. Teraz jesteśmy firmową rodziną z bezpiecznymi produktami i z ludźmi, na których mogą polegać Klienci, ale i sami Właściciele. Czujemy, że tworzymy coś wielkiego tu na miejscu, a być może właśnie Ty, zapalając światło u siebie w domu, w biurze, na hali, jesteś częścią tego sukcesu, bo KANLUX to więcej niż światło.

Łukasz Kłys