Franczyza nieruchomości WGN to idealny pomysł na biznes. Nowi Partnerzy szybko przekonują się że współpraca z Grupą WGN to gwarancją sukcesu w branży nieruchomości, wpływ na to ma rozpoznawalna marka i blisko 30 lat doświadczenia na wymagającym rynku. Partnerska umowa, 100% zysku dla Franczyzobiorcy oraz sztab specjalistów centrali gwarantujących wsparcie.
Media

Czym jest franczyza?

Franczyza (franchising) to model biznesowy zakładający sprzedaż technologii, usług i innych towarów, który oparty jest na ścisłej kooperacji dwóch niezależnych podmiotów. System franczyzowy zachodzi pomiędzy podmiotami nazywanymi franczyzodawcą i franczyzobiorcą. Franczyzodawca to firma, która udostępnia swoją markę innemu przedsiębiorstwu. Nadaje mu jednocześnie prawa i obowiązki, wspomaga proces szkoleniowy i dzieli się wiedzą z zakresu skutecznego utrzymania marki na rynku, czyli tzw. know-how. Franczyzobiorca zobowiązany jest do uiszczania stosownej opłaty i respektowania regulaminów ustalonych przez główny koncern. W zamian otrzymuje możliwość poprowadzenia rozpoznawalnego biznesu, który nie wymaga od nowo powstałej firmy ogromnych nakładów finansowych.

Dlaczego warto stać się częścią systemu franczyzowego Grupy WGN Nieruchomości?

WGN to największy w Polsce Koncern Obrotu Nieruchomościami, w którym pracuje ponad 500 specjalistów, w tym agentów nieruchomości oraz doradców kredytowych zatrudnionych w blisko 80 biurach w całym kraju.

Stawiamy na profesjonalizm, zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa naszych transakcji oraz wszechstronną i kompleksową obsługę klientów. Jesteśmy marką, która na przestrzeni bisko 30 lat zdobyła i ugruntowała pozycję absolutnego lidera rynku nieruchomości. Świadczy o tym szereg niezależnych badań typu „Tajemniczy klient”, które potwierdziły, że WGN to najbardziej rozpoznawalna firma obrotu nieruchomości w branży, która cechuje się niezwykle wysoką jakością obsługi kontrahentów.

WGN istniejący od 1991 r. świadczy usługi związane z profesjonalnym pośrednictwem inwestycyjnym, obrotem nieruchomościami oraz międzynarodowymi działaniami marketingowymi. Liczba kontrahentów pochodzących z ponad 70 krajów (w postaci firm, instytucji, przedsiębiorców oraz osób prywatnych), z którymi współpracował WGN, przekroczyła grubo ponad 300.000 tysięcy, realizując ponad 180.000 transakcji.

WGN w 2018 roku przeprowadził blisko 8800 transakcji.

WGN jest również laureatem licznych nagród przyznawanych innowacyjnym, rzetelnym i skutecznym firmom. Wspomnieć należy również, że kilkaset osób należących do Grupy WGN otrzymało już nagrody i wyróżnienia za profesjonalizm i skuteczność na rynku nieruchomości.
Osoby, które zdecydują się na otworzenie franczyzowego biura nieruchomości WGN, otrzymują szansę prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej przy pełnym wsparciu Centrali WGN. Renomowana, rozpoznawalna na rynku nieruchomości marka, najlepsze, sprawdzone narzędzia do prowadzenia świetnie prosperującego biura oraz wypracowane przez blisko 30 lat działalności firmy know-how, pozwalają naszym Partnerom bez ryzyka otworzyć już na starcie dochodowe przedsiębiorstwo.

Plusem modelu franczyzowego jest otrzymanie sprawdzonego pomysłu na sukces prowadzenia biura pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Franczyzodawca zapewnia zbiór dokumentów, narzędzi i systemu profesjonalnych szkoleń, wypracowanych przez prawie 30 lat doświadczenia. Jest to nieocenione wsparcie, nie tylko przy szybkim rozpoczęciu działalności przez franczyzobiorcę, który nie będzie eksperymentował i nie popełni błędów, nie raz kosztownych, a zaoszczędzony czas poświęci już na działalność gospodarczą i budowę zespołu.

Zasady współpracy franczyzowej z Grupą WGN Nieruchomości

100% zysku zostaje dla Partnera

Partnerzy prowadzący partnerskie biuro nieruchomości WGN mają gwarancję zatrzymania 100 % wypracowanego przez siebie dochodu. WGN wyróżnia się w Polsce tym, że nie pobiera od franczyzobiorców udziałów od osiągniętych zysków! Dzięki partnerskim zasadom umowy Partnerzy WGN osiągają wysokie przychody.

Partner Start - dwa miesiące zwolnienia z kosztów, a następnie stosunkowo niska opłata stała

Każdy przedsiębiorca, który zdecyduje się zostać franczyzobiorcą Grupy WGN ma czas na zorganizowanie przestrzeni biurowej i szansę na swobodne rozpoczęcie działalności gospodarczej pod szyldem WGN. Wszystko dzięki pakietowi Partner Start, który zakłada dwumiesięczne zwolnienie z jakichkolwiek opłat dla nowych Partnerów. Po upływie tego czasu franczyzobiorca zobowiązany jest do uiszczania stałych comiesięcznych należności.

Profesjonalne szkolenie wdrożeniowe - nie musisz mieć doświadczenia!

Przy rozpoczęciu współpracy każdy franczyzobiorca WGN przechodzi przez profesjonalny system szkoleń. Nie wymagamy wcześniejszego doświadczenia w prowadzeniu biura nieruchomości. Nowi Partnerzy WGN zostają kompleksowo przeszkoleni przez liderów rynku nieruchomości i trenerów biznesu oraz otrzymują pakiet 200 dokumentów stanowiących bazę wiedzy na temat profesjonalnego, bezpiecznego i skutecznego pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Materiały źródłowe w postaci umów pośrednictwa, umów agencyjnych, informacji dotyczących technicznej obsługi witryn internetowych, dostępów do paneli administracyjnych, zgłoszeń do odpowiednich urzędów a zwłaszcza system obiegu dokumentów zgodnie ze znakiem ZJ-WGN (Znak Jakości WGN) pozwalają sprawnie otworzyć oraz zarządzać własnym Biurem WGN. Synchronicznie ze zmieniającą się sytuacją branżową oraz zmianami w systemie prawnym Centrala WGN dokonuje bieżących aktualizacji całej dokumentacji.

System budowania skutecznego zespołu

Sprawdzony model rekrutacji i wdrożenia nowych agentów do pracy w zespole sprzedażowym, wraz z aktywnym wsparciem Centrali WGN i dedykowanego opiekuna Partnera WGN. To system specjalistycznych szkoleń, i dedykowanych materiałów wdrożeniowych, w tym video. Te działania pozwalają budować stabilny zespół, osiągający ponadprzeciętne wyniki sprzedażowe.

Pomoc przy sprawach organizacyjnych i narzędzia, które zapewniają sukces

WGN oferuje swoim Partnerom pomoc przy wyborze odpowiedniego lokalu pod nowe biuro. Wspiera także zaplanowanie jego wyposażenia i oszyldowania poprzez dostarczenie wszelkich niezbędnych projektów graficznych, zarówno reklamy wewnętrznej, jak i zewnętrznej. WGN udostępnia swoim franczyzobiorcom unikatowe narzędzia i programy, które zapewniają bezpieczne i skuteczne prowadzenie działalności. Zapewnia również globalny i regionalny marketing i dostęp do największej w Polsce bazy nieruchomości wszystkich członków Grupy WGN, co przekłada się na dalekosiężne sukcesy finansowe i ogromną rozpoznawalność marki.

Brak zakazu konkurencji

W przeciwieństwie do wielu innych franczyzodawców, po ewentualnym zakończeniu współpracy z Grupą WGN - Partnera nie obowiązuje zakaz konkurencji. Baza ofert nieruchomości Partnera jest jego własnością.

Wsparcie i korzyści dla franczyzobiorcy WGN. Jak z sukcesem prowadzić własne biuro nieruchomości!

Znana marka gwarantem sukcesu

Franczyzobiorca Grupy WGN korzysta z marki o ugruntowanym statusie i szerokiej rozpoznawalności. Jako przedsiębiorca działający w ramach największego koncernu obrotu nieruchomościami w Polsce ma także dostęp do know-how wypracowanego przez blisko 30 lat działalności na rynku nieruchomości.

WGN udostępnia swoim Partnerom bogatą bazę ofert nieruchomości, dzięki której biura nieruchomości mają szansę pośredniczyć w dużych, opłacalnych transakcjach. Gwarantuje to również publikację ofert partnera na ponad 100 serwisach internetowych nie tylko należących do Grupy WGN. Franczyzobiorcy korzystają z możliwości globalnej reklamy, gdyż informacje o WGN pojawiają się zarówno w prasie, internecie, jak i na niezwykle popularnych i prestiżowych targach nieruchomości, wliczając najważniejsze tego typu wydarzenia na świecie jak MIPIM w Cannes czy EXPO REAL w Monachium. Ponadto przedsiębiorcy przystępujący do współpracy z franczyzodawcą zyskują dostęp do trzech wydawnictw Grupy WGN, tj. „Apartamenty & Rezydencje”, „Investment Properties – WGN Group” oraz „Property Journal”. W wydawnictwach regularnie zamieszczane są oferty oddziałów WGN prowadzonych przez Partnerów. Nie bez znaczenia pozostaje również wielopłaszczyznowa współpraca z amerykańskim koncernem nieruchomości Realty Executives International, który uczestniczy przy przeprowadzaniu transatlantyckich transakcji.

Nieustające wsparcie

Poza startowym szkoleniem każdy Franczyzobiorca ma zagwarantowane stałe wsparcie działu prawnego oraz systematyczne, profesjonalne szkolenia w czasie trwania współpracy. Kilkudniowe Cykle Szkoleniowe odbywają się co sześć miesiecy. Najlepsi specjaliści i eksperci oraz czołowi liderzy branży objaśniają zawiłości prawne związane z rynkiem obrotu nieruchomościami, uczą zawierać umowy pośrednictwa i szkolą franczyzobiorców w zakresie pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych z ogłoszeniami. Partner poznaje również zagadnienia związane z technikami marketingowymi i psychologią sprzedaży, uczy się także wyceniać obiekty i konstruować prawidłowe opisy nieruchomości. Istotne są również szkolenia dotyczące technik fotografowania, które pozwalają odpowiednio wypromować nieruchomości w sieci. Specjalnie dla franczyzobiorców WGN uruchomiony został też tzw. helpdesk, czyli system telefonicznego i elektronicznego wsparcia Partnera.

Ważnym elementem w procesie kompleksowego szkolenia specjalistów WGN jest również działanie Akademii Nieruchomości i Inwestycji, która pozwala absolwentom uzyskiwać ponadprzeciętne wyniki sprzedażowe.

Możliwość stałego rozwoju

Umowa z WGN obejmuje pośrednictwo w obrocie nieruchomościami oraz usługi związane z pośrednictwem kredytowym. Partnerzy mają możliwość ponadto rozszerzenia swojej działalności o dodatkowe usługi około nieruchomościowe, jak np. WGN Aranżacje Pod Klucz, WGN Wyceny, WGN Remonty czy WGN Ubezpieczenia i wiele innych rozszerzeń zakresu usług świadczonych przez Partnerów. Misją WGN jest kompleksowe wsparcie klientów w jednym miejscu.

Opłaty za franczyzę WGN - ile kosztuje licencja na biuro nieruchomości?

Własne przedsiębiorstwo na franczyzie WGN to pomysł na otwarcie dochodowego biznesu przy niskich kosztach inwestycji. Przystąpienie do Grupy WGN nie wymaga dużego kapitału a zwrot wkładu własnego następuje po krótkim czasie od rozpoczęcia działalności - przeważnie w 3 m-cu miesiącu.

Jednorazowa opłata startowa za przystąpienie do współpracy wynosi 3 000 zł netto.

Następnie pojawia się miesięczna, bardzo atrakcyjna opłata stała, z której na okres dwóch miesięcy zwolnieni są nowi Partnerzy. Jej wysokość jest niezależna od uzyskanego dochodu danego biura czy od ilości zatrudnionych agentów.

Jakie wymagania musi spełniać przyszły franczyzobiorca Grupy WGN Nieruchomości?

Kandydat na franczyzobiorcę powinien:
• posiadać na własność lub deklarować chęć wynajęcia atrakcyjnie zlokalizowanego lokalu o minimalnej powierzchni 25 m2, z możliwością zamieszczenia podświetlanego szyldu zewnętrznego o pow. min 3,5 m2, przy czym preferowane są lokale na parterze,
• nowe Biuro musi być w odległości dalszej niż 0,5 km od już istniejących Biur Nieruchomości Grupy WGN (jeżeli w danym mieście założono już stacjonarny punkt WGN)
• wyrazić gotowość prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej w postaci Oddziału Biura Nieruchomości WGN,
• zawrzeć umowę o współpracy gospodarczej (poprzez nabycie franczyzy),
• odbyć szkolenia startowe (pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, zarządzanie biurem i doradcami), z zakresu stosowania procedur zapisanych w Systemie Jakości - ZJ WGN oraz zaznajomić się z pakietem know-how firmy WGN,
• odznaczać się wyjątkową motywacją, zaangażowaniem oraz wysoką kulturą osobistą i być zaprogramowanym na sukces.Partnerem do rozmów jest dla nas każdy ale Grupa WGN współpracuje tylko z nielicznymi.

Więcej informacji: Franczyza nieruchomości WGN - zasady współpracy