Roboty stają się coraz powszechniejsze w firmach. Wprowadza się je, aby usprawnić procesy, które są powtarzalne i przewidywalne. Firma Lean-Tech posiada w swojej ofercie  rodzinę pojazdów LeanCart, która stanowi nową, rewolucyjną koncepcję w transporcie materiałów.

Jest to inteligentny system pojazdów sterowanych automatycznie, który eliminuje transport wózkami widłowymi i paletowymi oraz zapewnia bezpośrednie przemieszczanie materiałów i towarów bez udziału operatora. LeanCart jest prosty do wdrożenia i zainstalowania. Wykorzystuje kombinację wielu technologii, w szczególności komunikacji radiowej i oprogramowania adaptacyjnego.

Paweł Drab, Prezes Zarządu Lean-Tech

Paweł Drab, Prezes Zarządu Lean-Tech

źródło: Materiały Prasowe

– W naszej ofercie znajdują się roboty przewożące towary umieszczone na ciągniętych przez nie wózkach oraz specjalnych platformach transportowych, przystosowanych do przewozu europalet. Roboty są w pełni autonomiczne. Posiadają rozbudowane systemy bezpieczeństwa i monitorowania otoczenia. Ich systemy wizyjne umożliwiają rozpoznawanie kształtu, a w szczególności wykrywanie i identyfikację platform transportowych oraz stacji automatycznego ładowania – mówi Paweł Drab, Prezes Zarządu Lean-Tech.

Urządzenia działają w oparciu o system zarządzania, który nadzoruje, monitoruje i kieruje pracą. Jest też panel operatorski, którym można ręcznie sterować robotami. System zbudowany jest w oparciu o najnowsze technologie robotyczne, w tym do mapowania nieznanej przestrzeni i lokalizowania się w niej. Zastosowano hybrydową nawigację, nie ma zatem konieczności stosowania linii magnetycznych i pętli indukcyjnych, które zwiększają koszty oraz utrudniają pracę fabryk. Zastosowano najnowsze techniki komunikacji, które w połączeniu z elastycznym oprogramowaniem pozwalają w szybki sposób dopasować się do potrzeb użytkowników.

Obsługa robotów jest w pełni bezpieczna. Są wyposażone w skanery i układy telemetryczne, pozwalające na ciągły monitoring i diagnostykę. Oprogramowanie nadzorujące i sterujące jest niezależne od systemu operacyjnego. Może być użytkowane zarówno na komputerach, jak i na smartfonach oraz tabletach.

Barbara Trepka