Dzisiaj bądeckie stada liczą blisko 2,5 tys. sztuk bydła, w tym ponad tysiąc stanowią krowy mleczne. Roczna sprzedaż mleka to około 12 mln litrów. Spółdzielnia dysponuje fermą wolnostanowiskową, wyposażoną w system zarządzania stadem, dzięki czemu możliwy jest dokładny nadzór całego pogłowia oraz pełna kontrola produkcji mleka.

Ponadto w chlewniach Kombinatu w ciągu roku odchowywanych jest ok. 18 tys. tuczników. Zarówno chów bydła, jak i trzody chlewnej opiera się na  własnych paszach.  Spółdzielnia zajmuje się również uprawą roślin. Grunty orne zajmują ponad 2,1 tys. ha, z czego większość stanowią zboża. Uprawia się również kukurydzę, lucernę oraz rzepak i buraki cukrowe.

Jak podkreśla Mieczysław Zaremba, Prezes Zarządu RKS Bądecz: – Na krajowym rynku funkcjonujemy już 66 lat i dziś RKS Bądecz stanowią trzy  gospodarstwa rolne, o łącznej powierzchni blisko 2,1 tys. ha, położone na terenie gmin Wysoka, Krajenka, Złotów i Miasteczko Krajeńskie. Ciągłe inwestycje podnoszą wartość naszego majątku, w tym roku mamy w planach montaż paneli fotowoltaicznych na dachach naszych budynków gospodarczych. Wciąż działamy pod tym samym szyldem i niezmiennie jesteśmy przywiązani do idei i tradycji rolnictwa spółdzielczego. Zgodnie z wolą założycieli naszej Spółdzielni, najwięcej troski przywiązujemy do efektywnego wykorzystania  wszystkich zasobów materialnych i potencjału naszych Spółdzielców z jednoczesnym poszanowaniem ziemi i wymogów środowiska. Uważamy, że nasz profil działalności jest znaczącym segmentem gospodarki, mającym niewątpliwie duży wpływ na kierunki rozwoju rolnictwa w Polsce.

Joanna Chrustek