Gastronomia to rynek o dużym potencjale, ale również z wysokimi wymaganiami i standardami jakościowymi, także w zakresie sprzętu i wyposażenia. By prowadzić skuteczny biznes w branży HoReCa trzeba śledzić najnowsze trendy i nieustannie modyfikować asortyment.

Jedną z najbardziej znanych i cieszących się popularnością firm oferujących swoje produkty na rynek gastronomiczny jest przedsiębiorstwo Komat Mieczysław Kozłowski (Romanowo Dolne, woj. wielkopolskie), producent mebli i urządzeń ze stali nierdzewnej do wyposażania obiektów gastronomicznych i zbiorowego żywienia, takich jak kuchnie hotelowe i szpitalne, restauracje, stołówki czy bary.

Komat istnieje na rynku od 1993 r. i od początku swojej działalności charakteryzuje się dbałością o najwyższą jakość swoich produktów oraz wrażliwością na indywidualne potrzeby klienta. W swojej ofercie posiada nie tylko bogatą propozycję sprzętu katalogowego, ale przede wszystkim realizuje zamówienia nietypowe. Firma przywiązuje bardzo dużą wagę do innowacyjnych, nowoczesnych rozwiązań, co roku wprowadzając na rynek nowy rodzaj produktu. Szeroki asortyment firmy cechuje zarówno wysoka jakość, wygoda użytkowania, jak również estetyka wykonania.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii i innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych, Komat realizuje nawet najbardziej śmiałe wizje architektów i projektantów. Szeroko zakrojone inwestycje, dbałość o najwyższą jakość produktów, nowoczesny design na światowym poziomie, dbałość o estetykę wykonania najmniejszych detali oraz mnogość proponowanych rozwiązań wykończeniowych zapewniły firmie uznanie i przewagę rynkową, nie tylko na rynku polskim, ale również zagranicznym.

Obecnie eksport stanowi aż 70 proc. sprzedaży przedsiębiorstwa, a produkty obecne są już w większości państw europejskich, zwłaszcza w Niemczech i Francji. Aby zapewnić odbiorcom stały i szybki dostęp do swoich produktów, firma nieustannie stawia na rozwój. W tym roku rozpoczyna swoją kolejną inwestycję, rozbudowując firmę o nowe hale produkcyjne.

Joanna Chrustek