Zdecydowana większość rozumie potrzebę oszczędności ciepła, po to by rachunki za ogrzewanie domu nie doprowadziły do ruiny naszych portfeli. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak to robić. Warto pamiętać o tym, że optymalna temperatura w pomieszczeniach nie jest wartością stałą, ale jest różna w zależności od wielu czynników, w tym od przeznaczenia. Przykładowo, dla kuchni optymalna temperatura to ta, utrzymująca się na poziomie 20°C, łazienki 23°C, a sypialni 19°C. Mając powyższe wymagania na uwadze najlepiej byłoby wybrać system, który pozwoli ustawić indywidualnie temperaturę dla każdego pomieszczenia, zarządzać całością w prosty sposób, np. poprzez aplikację na telefonie, a dodatkowo jego zakup nie będzie wymagał wielkich nakładów finansowych, zaś montaż ograniczy się do kilku prostych czynności. Ideał niemożliwy do realizacji?

Nowoczesne rozwiązania coraz popularniejsze na rynku

TECH Sterowniki oferuje system, który doskonale spełnia wymienione wymagania, a do tego jest bardzo prosty w obsłudze. Wszystko zaczyna się od montażu nowoczesnych termostatów elektronicznych (model STT-869), dzięki którym można precyzyjnie zarządzać temperaturą w pomieszczeniach w zależności od ich przeznaczenia. Wystarczy odkręcić stare podzielniki ciepła, a na ich miejsce wkręcić termostat (model STT-869). Takie urządzenie, w zależności od potrzeb otwiera lub zamyka zawór grzejnikowy, powodując odpowiednio zmniejszenie lub zwiększenie ilości wody napływającej do grzejnika. Dzięki temu ilość ciepła, która jest dostarczana do pomieszczenia jest zawsze optymalna.

Bezprzewodowe sterowanie

Producent, idąc o krok dalej w zapewnieniu komfortu użytkownikom swoich urządzeń, umożliwia im bezprzewodową kontrolę siłowników. Do ich obsługi można wykorzystać jedno z dwóch innowacyjnych urządzeń, gwarantujących wysoką efektywność pracy i energooszczędność. WiFi 8S to internetowy i bezprzewodowy regulator pokojowy, którego głównym zadaniem jest utrzymanie temperatury na stałym poziomie w pomieszczeniach. Może on obsługiwać siłowniki (model STT-869) zamontowane w 8 pomieszczeniach (strefach grzewczych, w tym aż do 6 sztuk na strefę). Sterowanie odbywa się z wykorzystaniem bezprzewodowych czujników lub regulatorów temperatury. Dla każdej ze stref można wskazać przedziały godzinowe, w których będzie panować określona temperatura. Co więcej, systemem można zarządzać z wykorzystaniem aplikacji internetowej www.emodul.eu.

Nie tylko w domu

System z powodzeniem można wykorzystywać nie tylko w domach czy mieszkaniach. Jego zastosowanie jest o wiele szersze i obejmuje hotele, motele, hostele, pensjonaty, a także szkoły i uczelnie, budynki administracji publicznej, biblioteki itp. Co ważne, rozsądne zarządzania temperaturą wpisuje się w ideę dbałość o środowisko naturalne. Obiekty, które chcą mieć dobrą reputację, po prostu powinny być wyposażone w urządzenia o minimalnej ingerencji w środowisko naturalne. Rozsądna dystrybucja ciepła w pomieszczeniu, możliwa dzięki zamontowanej na grzejniku głowicy termostatycznej elektronicznej (model STT-869) zarządzanej z poziomu nadrzędnego regulatora pozwala zaoszczędzić na energii nieodnawialnej pozyskiwanej ze spalania węgla, drzewa, czy wykorzystania gazu ziemnego. Mniejsze spalanie to również mniej trujących toksyn dostających się do powietrza, a więc realny wpływ na to, jakim powietrzem oddychamy. System oferuje wiele zalet, które pozwalają na skuteczne ograniczenie zużycia energii i uzyskaniu oszczędności oraz komfortu. Przede wszystkim stabilna temperatura w pomieszczeniu skutkuje rzadszym otwieraniem okien, a także brakiem niedogrzanych lub przegrzanych stref. TECH Sterowniki oferują również specjalne czujniki otwarcia okien, które mogą być zintegrowane z całością systemu. Dzięki temu, gdy wietrzymy mieszkanie, budynek itp. automatycznie wyłączane jest ogrzewanie, co pozwala nam uniknąć niepotrzebnych strat ciepła. Z poziomu standardowej przeglądarki internetowej można sprawdzić poszczególne parametry, korzystając z komputera stacjonarnego, jak i urządzeń mobilnych. Dla osoby odpowiedzialnej za sterowanie obiektem oznacza to możliwość swobodnego zarządzania ciepłem przez całą dobę i wpływania na instalację bez względu na miejsce przebywania. Dzięki temu w łatwy sposób można wprowadzać zmiany oraz pewne odstępstwa od wcześniej założonych godzin grzania. Obecność modułu internetowego otwiera szerokie możliwości kontroli, wpływu i monitorowania temperatury w pomieszczeniach. Dostępne harmonogramy pozwalają planować temperaturę w określonych dniach tygodnia w wyznaczonych przedziałach czasowych i dzięki temu zredukować koszty.

Tomasz Popławski

Więcej na stronie www.techsterowniki.pl