Sektor biznesowy coraz rzadziej zadaje sobie pytanie czy warto się ubezpieczyć. Przedsiębiorcy są bardziej świadomi i zdają sobie sprawę, jak ważna jest odpowiednia polisa ubezpieczeniowa. Wątpliwości pojawiają się jednak przy wyborze samego ubezpieczenia. Ciekawą opcją jest Biznes Pakiet oferowany przez Balcia Insurance SE - produkt nagrodzony Brązowym Godłem QI w programie Najwyższa Jakość Quality International.

Biznes Pakiet to ubezpieczenie dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz podmiotów instytucjonalnych. Produkt jest dostępny w 8-tysięcznej sieci pośredników ubezpieczeniowych RESO Europa Service. Balcia to łotewski zakład ubezpieczeń z 25-letnim doświadczeniem, a RESO jest jego partnerem generalnym w Polsce, który zajmuje się sprzedażą oraz likwidacją szkód. Obie spółki stale powiększają swój udział na polskim rynku. Od 2009 roku Balcia i RESO były znane ze sprzedaży OC komunikacyjnego, jednak od trzech lat prowadzą ekspansję w sektorze ubezpieczeń biznesowych. Czym wyróżnia się ich Biznes Pakiet?

Elastyczny zakres

Najważniejszą cechą ubezpieczenia Biznes Pakiet jest elastyczność, czyli możliwość dopasowania oferty do indywidualnych potrzeb klienta. - Przygotowujemy produkt pod każdego klienta uwzględniając jego rzeczywiste potrzeby. Nie trzymamy się sztywno przyjętych warunków. Dajemy możliwość zniesienia wszystkich franszyz. Dzięki elastyczności produktu jesteśmy w stanie przygotować polisę uszytą na miarę klienta - powiedział Artur Stępień, dyrektor Oddziału Balcia w Polsce.
Możliwość indywidualnego podejścia do modyfikacji ubezpieczenia poprzez stosowanie różnego rodzaju odstępstw od obowiązujących ogólnych warunków ubezpieczenia jest szczególnie istotne przy polisach biznesowych ze względu na specyfikę różnych branż.

Warunki ubezpieczenia

Ubezpieczenie Biznes Pakiet zostało stworzone po głębokiej analizie rynku. - Rozbudowaliśmy pierwotną wersję tego ubezpieczenia o różnego rodzaju rozszerzenia, warunki, które są programami autorskimi, dzięki czemu Biznes Pakiet stał się bardziej prokonsumencki – mówi Ireneusz Drzewiecki, manager ubezpieczeń majątkowych RESO.

Balcia ubezpiecza środki trwałe (budynki, maszyny czy urządzenia), sprzęt elektroniczny, nakłady inwestycyjne, wartości pieniężne, środki obrotowe, czyli to, czym ubezpieczeni handlują, a także ubezpieczenie OC, które w poszczególnych branżach jest obowiązkowe.

Liczne zalety

Ubezpieczenie Biznes Pakiet wyróżnia się szeroką ochroną w zakresie podstawowym, ubezpieczeniem od wszystkich ryzyk, wysoką suma ubezpieczenia NNW, ochroną na terytorium całego świata czy ubezpieczeniem assistance. Dodając do tego innowacyjne rozwiązania zakresowe w ochronie ubezpieczeniowej, możliwość indywidualnego podejścia do modyfikacji produktu oraz wzorowy poziom likwidacji szkód, którą zajmuje się doświadczony w tym zakresie partner Balcia – RESO Europa Service, ubezpieczenie Biznes Pakiet okazuje się świetnym wyborem dla polskich przedsiębiorstw.

Tomasz Szyszko