Dobrze mieszkać

Bielsko-Bialskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. założone zostało w 1997 r. przez Gminę Bielsko-Biała oraz Śródmiejską Spółdzielnię Mieszkaniową, głównie na rzecz młodych mieszkańców miasta. To było jedno z założeń ustawy, regulującej przepisy dotyczące TBS-ów, która uprawniała do wynajmu osoby, spełniające określone warunki finansowe i prawne, których poziom dochodów gwarantował dokonywanie terminowych wpłat czynszu, bez konieczności uruchamiania kredytu bankowego. Obecnie oferta TBS skierowana jest również do rodzin z dziećmi i osób starszych.

W ciągu pierwszych kilku lat działalności bielska spółka oddała do użytku, w 5 lokalizacjach, 296 lokali mieszkalnych, 6 użytkowych oraz 163 garaże, dziś zajmując się profesjonalnym i kompleksowym ich zarządzaniem. – Osobiście jestem związana z Bielsko-Bialskim TBS już od 17 lat. Początkowo byłam w firmie główną księgową, a kilka lat później powierzono mi również funkcję prezesa i od tego czasu pełnię oba te obowiązki – mówi Ewa Kamińska, Prezes Zarządu BBTBS, i dodaje: – Aby móc dobrze je wypełniać, posiadam również uprawnienia zarządcy nieruchomości. To długoletnie doświadczenie i zdobyta wiedza nauczyły zarówno mnie, jak i cały nasz zespół, że nie możemy nastawiać się jedynie na maksymalizację zysku, ale przede wszystkim na realizację celów statutowych. Aby być wiarygodnym partnerem dla naszych klientów angażujemy się w bieżące prace nad projektami z zakresu budownictwa społecznego, aktywnie działamy w Stowarzyszeniu Tebeesów Polski Południowej i Zachodniej oraz Krajowej Izbie Gospodarki Nieruchomościami, uczestniczymy w pracach nad nowelizacją przepisów dotyczących budownictwa społecznego i gospodarki nieruchomościami. Zawsze kierujemy się ochroną interesów właścicieli i najemców, a do ich problemów i oczekiwań podchodzimy indywidualnie.

źródło: Materiały Prasowe

Wzór sprawnego zarządzania

To, czym szczególnie może się szczycić Bielsko-Bialski TBS, to profesjonalna i kompleksowa obsługa, jaką zapewnia najemcom i właścicielom nieruchomości. Zatrudnia licencjonowanych pracowników, posiadających długoletnie doświadczenie i wiedzę w zakresie administrowania nieruchomościami. – Branża budownictwa mieszkaniowego na wynajem w Polsce nieustannie się rozwija, często prezentując innowacyjne podejście do kwestii zarządzania, czego przykładem jest również nasza spółka. Plany gospodarcze przygotowujemy na podstawie wnikliwej analizy potrzeb wspólnot mieszkaniowych i konsekwentnie je realizujemy. Swoim profesjonalnym działaniem zapewniamy stabilność i bezpieczeństwo właścicielom. Zawsze kierujemy się ochroną interesów właścicieli i najemców, starając się aby świadczone usługi były na jak najwyższym poziomie. Naszym postępowaniem chcemy pokazać, że powierzając nam administrowanie nieruchomością, klienci zyskują nie tylko zarządcę, ale przede wszystkim rzecznika swoich praw i interesów – podkreśla prezes Ewa Kamińska.

źródło: Materiały Prasowe

Doceniana firma

Wymiernym dowodem uznania za świadczenie profesjonalnych usług i zarządzania na najwyższym poziomie są liczne nagrody, które w ostatnich latach zdobył Bielsko-Bialski TBS. Spółka została zauważona i docenieniona przez Krajową Izbę Gospodarki Nieruchomościami, która przyznała jej wyróżnienie „Lider Zarządzania 2014” i „Inwestycja Roku” za rok 2015 oraz 2016. Firma została również wyróżniona tytułem Przedsiębiorstwo Fair Play oraz złotym Certyfikatem Wiarygodności Biznesowej. Szczególne uznanie Bielsko-Bialski TBS zdobył w zakresie najwyższej jakości usług, zdobywając trzykrotnie Złote Godło Quality International oraz Perłę QI. Otrzymane nagrody są potwierdzeniem zaangażowania wszystkich pracowników w wykonywane zadania, największym jednak wyróżnieniem jest przede wszystkim zaufanie i zadowolenie klientów.

Joanna Chrustek, Joanna Jakoweńko