Interesujący przebieg miało pierwsze tegoroczne Spotkanie z Biznesem w Mysłowicach, które odbyło się 1 lutego, tradycyjnie w Szybie Bończyk. Mysłowiccy przedsiębiorcy dyskutowali o problemach inwestycyjnych, zmianach w przepisach prawa i nowoczesnych zasadach marketingu.

Przedstawiciele Pracowni Projektowania Architektonicznego i Usług Wielobranżowych ARKADA zaprezentowali rozwiązania architektoniczne inwestycji zrealizowanych w regionie. Rozmawiano także o nowych zasadach zatrudniania cudzoziemców oraz formach marketingu, umożliwiających jak najlepszy kontakt z klientami.

Największe zainteresowanie wzbudziła enoturystka, czyli turystyka winiarska. O produkcji wina i zasadach uprawy winnej latorośli opowiadał barwnie Jacek Penczek, współwłaściciel Winnicy Patria w Mysłowicach.

Przedsiębiorcy mogli także skorzystać z mobilnego punktu informacyjnego Funduszy Europejskich, który udostępnił Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Przedstawiciele Urzędu będą udzielać indywidualnych porad przedsiębiorcom na każdym spotkaniu w tym roku.

Przed mysłowickimi przedsiębiorcami jeszcze pięć spotkań w tym roku: 5 kwietnia, 7 czerwca, 13 września, 8 listopada i 6 grudnia, na które już dziś serdecznie zapraszamy – mówi Edward Lasok, Prezydent Mysłowic, i dodaje: – Spotkania z Biznesem organizujemy od 2015 roku. Co ważne, mają one charakter otwarty, mogą w nich brać udział wszyscy chętni przedsiębiorcy, bez wyjątków. Tematykę spotkań dobieramy biorąc pod uwagę obecne potrzeby prowadzących działalność gospodarczą.
W.K.