Dbałość o dobre warunki życia mieszkańców Będzina w bezpiecznym i zadbanym mieście – to nadrzędny cel władz Będzina. Od kilku lat sukcesywnie realizowane są tu inicjatywy, które mają na celu podniesienie poziomu życia, integrację społeczną oraz rozwój i edukację mieszkańców w każdym wieku.

Na pierwszy plan wysuwane są inwestycje w infrastrukturę rekreacyjną i sportową – w mieście funkcjonują nowoczesne place zabaw, sześć Stref Aktywności Rodzinnej, lodowisko, skatepark, boiska do siatkowej piłki plażowej, wodny plac zabaw, pumptrack i bawialnia miejska. Wszystkie te miejsca cieszą się ogromnym powodzeniem nie tylko wśród mieszkańców Będzina, ale i okolicznych miast.

W ostatnim czasie powstała koncepcja zagospodarowania bulwarów Czarnej Przemszy. – Dzięki realizacji tego projektu, bulwary zyskają nową wartość pod względem walorów krajobrazowych oraz staną się bezpiecznym i dobrze funkcjonującym obszarem umożliwiającym wypoczynek przy jednoczesnym zapewnieniu rozrywek o charakterze kulturalnym i sportowym – mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

W bezpośrednim sąsiedztwie powstanie hala widowiskowo-sportowa. W obiekcie można będzie rozgrywać mecze siatkówki, piłki ręcznej, koszykówki, futsalu czy unihokeja. Obiekt umożliwi czynny udział w wydarzeniach sportowo-artystycznych około 2,5 tys. osób i będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo do dyspozycji będzie scena umożliwiająca organizację imprez.

– Nie można zapomnieć, że Będzin jest także miastem atrakcyjnym inwestycyjnie, którego historia od wielu dziesięcioleci nierozerwalnie łączy się z gospodarką i przemysłem – mówi prezydent Łukasz Komoniewski, i dodaje: – Możliwości i warunki rozwoju naszego miasta wynikają w dużym stopniu z położenia geograficznego, tempa przemian rynkowych i utrwalania nowego profilu gospodarczego.

Obserwując dzisiejszy Będzin bez wahania można stwierdzić, że to wyjątkowe miejsce na mapie Zagłębia. Łączy bogatą historię z nowoczesną infrastrukturą, tworząc doskonałą przestrzeń do życia, inwestowania, pracy i wypoczynku – przestrzeń o najwyższej jakości.

Maria Leżucha