Jednym z nowych kierunków rozwoju, który podjęto w firmie KANLUX, jest otwarcie nowoczesnego centrum technologiczno – ekspozycyjnego TECHPARK. To ogromna powierzchnia wymiany myśli, która ma tętnić życiem, dzięki obecności klientów, architektów, elektroinstalatorów i inwestorów. To miejsce, w którym design i funkcjonalność rozwiązań istnieją obok siebie. To właśnie tu, koncepcje swoich Partnerów KANLUX chce przekuwać w rzeczywistość.

Niebanalny i ciekawy architektonicznie obiekt (Radzionków w woj. śląskim, gdzie mieści się również siedziba firmy), powstał w miejscu dawnej stołówki wojskowej, wzniesionej zresztą w czynie społecznym przez samych żołnierzy. Zachowane zostały wybrane elementy architektoniczne, ale cały budynek nabrał nowego charakteru i zyskał nowy blask, stając się idealnym fundamentem do podejmowania kolejnych przedsięwzięć firmy.

Projektant budynku szukając prostego i funkcjonalnego rozwiązania wpadł na nietypowy pomysł. Wykorzystał element powtarzalnych korytek kablowych, które są fabrycznie ocynkowane. Ażurowa forma perforowanych korytek pozwoliła na wprowadzenie gry światłem do budynku, co współgra z profilem firmy. Ponadto stołówka była niejednorodna, miała różne wysokości, nieestetycznie wykonane obróbki blacharskie. Ważnym było, aby tę sytuację uspokoić, scalając budynek w jedno. Zastosowanie korytek kablowych pozwoliło „ubrać” TECHPARK w niestandardowe opakowanie, nadając mu całkowicie nowego wyrazu.

W tym niezwykłym obecnie miejscu znajduje się nowoczesne laboratorium badawcze KANLUX i unikatowa ekspozycja w showroomie, który został podzielony na dwie strefy.

W części PRO wyeksponowano oświetlenie przeznaczone przede wszystkim dla inwestorów. Znajdują się tam oprawy marki KANLUX dedykowane budownictwu użyteczności publicznej, a także dwie inne marki należące do KANLUX: MOWION (osprzęt elektroinstalacyjny) i IDEAL TS (aparatura modułowa).

W strefie HOME skupiono się na oświetleniu dekoracyjnym, przeznaczonym przede wszystkim do wnętrz. Można w niej zobaczyć cały wachlarz wyjątkowych lamp KANLUX – dekoracje do domu, ogrodu, a także źródła światła. Nie zabrakło tu również znanych europejskich marek, jak Dresslight, Faro, Oltremondano, Flam&Luce i Le Klint, których ambasadorem na rynku polskim jest KANLUX.

Wierzymy, że nowa powierzchnia TECHPARKU będzie sprzyjała nawiązywaniu oraz pogłębianiu relacji, a także inspirowała do kolejnych działań. Cieszymy się, że mogliśmy gościć tu naszych przyjaciół z Politechniki Śląskiej, Stowarzyszenia Elektryków Polskich, Zakładu Badań i Atestacji ZETOM i Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi. Dziękujemy za przybycie Burmistrzowi, władzom miasta Radzionków, przedstawicielom Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego i wszystkim przedstawicielom mediów. Mamy nadzieję, że TECHPARK zawsze będzie tętnił życiem, tak jak w dniu otwarcia – mówił Arkadiusz Chmiel, Prezes Zarządu KANLUX SA, podczas uroczystego otwarcia TECHPARKU.

Warto przypomnieć również, że KANLUX to firma z bogatymi tradycjami w sektorze zaawansowanych instalacji oświetleniowych, zarówno do użytku zewnętrznego, jak i wewnętrznego, domowego, przemysłowego i biurowego.

Oprac. J.J.