« Powrót do artykułu

To „frankowcy” zapłacą najwięcej za przewalutowanie?

Plan pomocy dla „frankowców”, który niedawno zaprezentowali posłowie PO, wzbudził zrozumiałe kontrowersje. Pierwsze emocje już opadły, więc można nieco dokładniej przyjrzeć się nowej propozycji. W analizie pomaga projekt ustawy, który trafił do Sejmu. Jest on znacznie lepszym źródłem informacji niż kilkunastominutowe i nieco chaotyczne wystąpienie przedstawicieli Platformy Obywatelskiej. Po przeanalizowaniu planu pomocowego dla „frankowców” i wykonaniu obliczeń okazuje się, że podział kosztów między bank i klienta raczej nie będzie równy.

 • Nowy plan przewalutowania i restrukturyzacji zadłużenia może objąć około 60 000 kredytów mieszkaniowych, które są waloryzowane kursem waluty obcej (głównie franka szwajcarskiego).
statystyki

Komentarze (5)

 • dziadek Franek(2015-07-13 07:46) Zgłoś naruszenie 00

  - Pomoc PO pogrąży frankowiczów." ...rozwiązania CHF zaprezentowana przez PO. Raty są wyższe -"
  — napisała na Twitterze Katarzyna Hytrek-Prosiecka, dziennikarka TVN24 Biznes -I przedstawiła wyliczenia: Obecna rata wynosząca 1537,86 zł po przewalutowaniu według propozycji PO wyniesie 1647,48 zł. To oznacza, że propozycja PO, która miała rzekomo pomóc farnkowiczom, w rzeczywistości, może ich pognębić.

  Ta żenująca pomoc dla kredytobiorców, to raczej napompowanie kabzy bankom - czyli złodziejom, którzy nas wszystkich okradają. Na zachodzie takie rzeczy jak są u nas byłyby nie pomyślenia nawet.

  -Złodziej mnie okrada, a ja ma do spółki z nim odpowiadać i spłacać to co mi ukradł ? Przeciez to jest jawne wspieranie działań przestępczych.

  Odpowiedz
 • tomek(2015-07-13 08:55) Zgłoś naruszenie 00

  Czy ktos sie spodziewał po PO pomocy POLAKOM ? oni działaja na zlecenie banków i POLAKÓW mają w d...głęboko . To samo PSL .Wicepremier "polskiego" rządu powiedział że nie można pomóc "frankowiczom" bo to naruszy interes banków i tyle w temacie .

  Odpowiedz
 • T1000(2015-07-12 21:06) Zgłoś naruszenie 00

  To ***** a nie projekt ustawy. Nadaje się do śmietnika, bo pozwala na dalsze istnienie olbrzymiego ryzyka systemowego dla kredytobiorców, banków a zatem i dla gospodarki.

  Odpowiedz
 • jałowik(2015-07-13 13:29) Zgłoś naruszenie 00

  jak nie z lewej to z prawej klient banku zostanie wydojony. Czy ktoś przedstawi wyliczenia ile banki zyskały w ciągu 7 lat na kredytach w CHF, kiedy kurs wzrósł z 2,00 na 4,00 PLN/ CHF

  Odpowiedz
 • po won(2015-07-13 18:13) Zgłoś naruszenie 00

  Znowu chcieli okraść kilka set tysiecy ludzi ?
  Spokojnie czekamy na Prezydenta Dudę,odpowiedzialnosc karna i materialną dla przestępców w garniturach

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!