« Powrót do artykułu

Prawnik ma większą świadomość, więc trudniej odzyskać mu pieniądze z polisolokaty

Dla odzyskania środków z polisolokaty ważne jest to, jak w ogólnych warunkach umowy (OWU) zostały nazwane opłaty likwidacyjne – podkreślił w niedawnym orzeczeniu Sąd Okręgowy w Warszawie. Uchylił on wyrok I instancji, wskazując, że konsument nie może powołać się na abuzywność klauzul, jeśli kwota zatrzymana przez przedsiębiorcę była opisana w umowie jako „koszty obsługi kapitału”.

konto bankowe, euro, waluty, finanse

żródło: ShutterStock

Rozpatrując apelację ubezpieczyciela, sąd II instancji stwierdził jednak, że kwestionowane przez powoda postanowienia OWU wcale nie naruszają interesu klienta.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • Ola(2015-04-25 23:12) Zgłoś naruszenie 00

  Czy każda polisa strukturyzowana należy do umów nazwanych?

  Odpowiedz
 • Rozka(2017-01-28 23:17) Zgłoś naruszenie 00

  A ja mam inne zdanie, moim zdaniem właśnie powinniśmy korzystać z pomocy adwokata w tej sprawie, ponieważ jeśli będziemy sami walczyć o swoje to niestety, ale nie mamy na to szans. Mam znajoma, która dopiero z pomocą pana Igora Suchodolskiego z kancelarii LEX odzyskakała swoje pieniądze. Mogę więc go śmiało polecić wszystkim, którzy zostali oszukani przez polisolokaty.

  Odpowiedz
 • HelloJello(2017-03-03 16:18) Zgłoś naruszenie 00

  W moim przypadku właśnie, gdyby nie pomoc pani Eweliny Pruszyńskiej, to pewnie nie udałoby mi sie nawet odzyskać wszystkich moich pieniędzy. Pani Ewelina reprezentuje Kancelaria Prawna Invictus :) Jest bardzo dobrym prawnikiem w swojej dziedzinie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!