9 grzechów polskich konsumentów, czyli jak wyłudzamy pieniądze z polisy

Oto przykłady zdarzeń polegających na zatajeniu, próbie wyłudzenia lub skutecznym wyłudzeniu świadczenia z zakładu ubezpieczeń nadesłane przez ubezpieczycieli. Źródło: Polska Izba Ubezpieczeń.

Pożar

żródło: ShutterStock

Przypadek 1 - Podpalacz

W Jastrzębiu Zdroju mężczyzna, który popadł w kłopoty finansowe, podpalił dom jednorodzinny, w którym znajdowała się jego rodzina – żona oraz pięcioro dzieci.

Tylko jednej osobie udało się przeżyć. Sprawca, który w toku postępowania przyznał się do winy, początkowo twierdził, że był to nieszczęśliwy wypadek i że ktoś wysyłał mu wiadomości z pogróżkami.

Przed pożarem sprawca zawarł polisy na życie na rzecz swojej żony i dzieci. W dniu pożaru zapewnił sobie alibi i utrudnił ofiarom ucieczkę z płonącego domu.

Wciąż toczy się postępowanie w tej sprawie. Może to być (wyrok jeszcze nie zapadł) jak dotąd najtragiczniejszy w Polsce przypadek próby wyłudzenia świadczenia z ubezpieczenia na życie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!