7 najbardziej przereklamowanych miejsc turystycznych

Wakacyjna klasyka - Paryż, Wenecja albo rejs wielkim wycieczkowcem - mają i blaski i cienie. Kolorowe zdjęcia i zachęcające opisy z katalogów biur podróży nie zawsze oddają to, co naprawdę można zobaczyć w obleganym miejscu. Oto 7 najbardziej przereklamowanych miejsc na wakacje według czytelników Huffington Post.

Łuk Triumfalny – pomnik stojący na placu Charles'a de Gaulle'a w Paryżu. Znajduje się w 8. dzielnicy, na zachodnim skraju Pól Elizejskich . Jest to ważny element architektury Paryża, stanowiący zakończenie perspektywy Pól Elizejskich. Łuk został zbudowany dla uczczenia tych, którzy walczyli i polegli za Francję w czasie wojen rewolucji francuskiej i wojen napoleońskich.

żródło: ShutterStock

Paryż

Miasto, którego symbolem jest wieża Eiffla, jest stałą ofertą biur turystycznych spod niemal każdej szerokości geograficznej. Przyciągająca jak magnes stolica Francji wydaje się być jednocześnie ofiarą swojej popularności. W szczycie sezonu turystycznego pewnym można być tylko jednego: kolejek do najbardziej obleganych atrakcji turystycznych. Oprócz wymienionej już wieży, zatłoczone jest także słynne muzeum Luwr czy bulwar Quai d'Orsay. Szukający odpoczynku od miejskiego zgiełku mogą być rozczarowani turystycznym gwarem Paryża.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!