« Powrót do artykułu

Banki łaskawe tylko dla nowych. Możesz oszczędzić nawet 5-proc. w skali roku

Klient nasz pan... Pod warunkiem że nowy. Najkorzystniejsze oferty pozwalają osiągnąć 5-proc. zysku z oszczędności w skali roku. Tyle że nie każdy może z nich skorzystać. Banki nie są lojalne wobec lojalnych usługobiorców.

konto bankowe, euro, oszczędzanie

żródło: ShutterStock

Na lokatach da się więc zarobić dużo, lawirując między bankami.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • keszet(2014-06-16 13:43) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko, że te atrakcyjne (?) lokaty mają bardzo niski pułap, np do 10,000 zł i bardzo krótki okres trwania takiej lokaty, np. maks. 3 miesiace. Poza tym są obarczone często różnymi "haczykami"; np. konieczność przelewów wewnętrznych z kont na konta, płatne do 10 zł. za każdy przelew. Np. wpłacając, musisz na konto ogólne (to jest jeszcze bezpłatne), potem na konto tej lokaty (10 zł), potem likwidując, musisz przelać z powrotem na to konto ogólne (10 zł), a następnie na swoje konto osobiste, np oszczędnościowe i znów płacisz (10 zł.). W sumie, przy reglamentowanej niskiej kwocie i krótkim okresie, to opłaty bankowe mogą nawet przekroczyć uzyskany ten niby olbrzymi procent zysku.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!