Na co trzeba uważać robiąc zakupy w sieci

Wprowadzenie w życie prostych, ale ważnych zasad dotyczących bezpieczeństwa w Internecie przez e-konsumentów, może korzystnie wpłynąć na bezpieczeństwo transakcji w sieci. W związku z tym, że zbliża się okres wakacji i podróży a my korzystamy z coraz większej liczby urządzeń, warto pamiętać o absolutnych podstawach jeśli chodzi o bezpieczeństwo transakcji dokonywanych online. Źródło: PayU.

internet

żródło: ShutterStock

Zasada 1: Regularnie aktualizuj oprogramowanie oraz system operacyjny

Każde oprogramowanie może posiadać luki, które mogą okazać się groźne dla bezpieczeństwa Twoich danych. Aby je wyeliminować regularnie instaluj zalecane aktualizacje na każdym urządzeniu. Dotyczy to nie tylko komputerów, ale również smartfonów, za pośrednictwem których coraz częściej robimy zakupy i płacimy za nie, wykonujemy przelewy, korzystamy z serwisów społecznościowych.

Pamiętaj też, aby nie pozostawiać komputera czy telefonu bez nadzoru - zwłaszcza, jeśli w przeglądarce internetowej lub aplikacji włączona jest opcja „zapamiętaj hasło”. Warto za każdym razem wylogować się nie tylko ze strony internetowej banku, lecz także z poczty e-mail lub portalu społecznościowego. Dzięki temu nikt niepowołany nie zdobędzie dostępu do poufnych danych.

statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!